Reklama

13. 5. 2016  |  Aktuality  |  Autor: (red)

ECHA zveřejnila informaci o nové verzi IUCLID - IUCLID 6 a aktualizaci

Nová verze IUCLID - IUCLID 6 k vytváření registrační dokumentace podle nařízení REACH a dokumentace k návrhu a odůvodnění harmonizované klasifikace a označování podle nařízení CLP je dostupná podnikatelským subjektům k využití.

IUCLID 6 představuje aktualizovanou technologii a zahrnuje aktualizované formáty, které jsou přizpůsobené změnám v přílohách nařízení REACH a pokynech ke zkouškám. Nainstalování nástroje na osobní počítač je mnohem jednodušší a může se uskutečnit během několika kliknutí. Vlastní nástroj obsahuje podpůrný material, který dovoluje uživateli využít příslušnou a cílenou pomoc při vyplňování informací. Uživatelské pokyny byly zjednodušeny a zůstávají také dostupné na webových stránkách ECHA. Brzy budou přeloženy do 22 jazyků členských států EU.

Moduly plug—in, včetně tzv. "asistenta ověření" budou také aktualizovány, takže si registranti budou moci své registrační dokumentace před zasláním do ECHA zkontrolovat.

Podnikatelské subjekty, které plánují zaslání registrační dokumentace ještě před aktualizací REACH—IT (předpokládá se 21. 06. 2016) musí použít stávající IUCLID 5. Po zahájení provozu nové verze REACH—IT budou moci být registrační dokumentace zasílány pouze prostřednictvím IUCLID 6.

Na webové stránce ECHA bude brzy oznámeno konání webového semináře/webinar, který nabídne praktická doporučení k přechodu z IUCLID 5 na IUCLID 6. ECHA helpdesk bude odpovídat registrantům na dotazy týkající se těchto ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372