2/2023

Co bude centrem pozornosti výročního Pollutecu? Cirkulární ekonomika

| autor: redakce0

Co bude centrem pozornosti výročního Pollutecu? Cirkulární ekonomika

Cirkulární ekonomika chrání přírodní zdroje, usiluje o jejich účinnější využívání a zároveň zabránění vzniku odpadu. Znamená přehodnocení způsobu, jakým věci navrhujeme, vyrábíme a spotřebováváme, abychom optimalizovali využití zdrojů a snížili dopad na životní prostředí, včetně produkce odpadu.

Organizátoři veletrhu si důležitost cirkulární ekonomiky moc dobře uvědomují, a proto po mnoho let podporuje Pollutec cíle oběhového hospodářství tím, že prezentuje nejen zboží a služby s nízkým dopadem na životní prostředí, ale i řešení pro opětovnéhopoužití a recyklaci materiálů získaných z odpadů.

Letošní ročník ovšem nabídne něco navíc, neboť bude založen první mezinárodní summit pro města a regiony vedoucí k oběhovému hospodářství. Zapojí se i Grand Lyon (město Lyon a jeho region). Během akce bude probíhat plenární zasedání, nebudou chybět tematické operační workshopy i zasedání místních úřadů a podniků, které podpoří realizaci místních projektů založených na spolupráci mezi subjekty veřejného a soukromého sektoru.

Prostřednictvím všech partnerských sítí veletrhu - francouzských, evropských i mezinárodních byla vydána výzva k vyjádření zájmu a to s cílem identifikovat a zahrnout projekty a zkušenosti týkající se různých dimenzí oběhového hospodářství. Usiluje se o zohlednění metod a priorit, které byly přijaty v souvislosti s realizací oběhového hospodářství v různých zemích a integrování dat do programu výstavy v roce 2018.

Summit se uskuteční 28. listopadu v partnerství s agenturou OSN pro životní prostředí, Ademe a dalšími francouzskými organizacemi, jako je síť Eco Maires, Institut de l'économie circulaire, Orée a Mezinárodní středisko pro trvalý rozvoj výzkumu a inovací (CIRIDD).

Na Pollutecu bude rovněž představeno několik specifických akcí, které ilustrují přechod k cirkulárním modelům ekonomického rozvoje v různých průmyslových odvětvích, od vozidel s ukončenou životností (ELV) a WEEE (odpadní elektrické a elektronické zařízení, jako jsou staré mobilní telefony) až po odpad z provozu plavidel po ukončení životnosti. Akce budou doprovázet živé demontážní ukázky.

Pollutec 2018 se uskuteční od 27. do 30. listopadu tohoto roku v areálu Euroexpo ve francouzském městě Lyon. Na veletrhu se očekává celkový počet 2 200 vystavovatelů a 73 000 odborníků z celého světa, přičemž se zde představí 128 zemí.

Využít můžete i služeb české pobočky francouzského veletrhu. Zástupcem je společnost PROMOSALONS Czech Republic – c/o Active Communication, která podporuje jak české návštěvníky, tak i vystavovatele. Návštěvníkům bezplatně pomůže s přihlašováním a přípravou na pobyt na veletrhu, pro vystavovatele organizuje komunikaci a technickou podporu.

Čeští vystavovatelé mají možnost využít dotovaného programu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (NOVUMM KET) a prezentovat své produkty v rámci společné plochy pro oficiální účast.

Pro více informací a registraci vstupenek neváhejte kontaktovat pobočku francouzských veletrhů pro ČR a SR:

PROMOSALONS CZECH REPUBLIC
c/o ACTIVE COMMUNICATION

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP