1/2024

České firmy se mohou hlásit do 24. ročníku Národních cen České republiky

| zdroj: MPO0

giorgio-trovato-_XTY6lD8jgM-unsplash
zdroj: unsplash.com

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality ČR vyhlásily nový ročník Národních cen České republiky. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: kvality, společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje a rodinných podniků. Přihlášky pro ocenění firem a organizací je možné podávat do 30. dubna 2024 a v případě Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání do 31. července 2024. Slavnostní vyhlášení pak uskuteční 21. listopadu 2024 v Senátu.

„Národní ceny České republiky patří mezi jedno z nejprestižnějších ocenění, které mohou podnikatelé v naší zemi získat. Naším cílem je motivovat české firmy k hledání nových a chytrých řešení, společensky odpovědnému chování a udržitelnosti," říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Pořádání Národních cen České republiky má dnes již více než dvacetiletou tradici. Ceny se staly nedílnou součástí Národního programu kvality, jehož aktivity koordinuje a usměrňuje Rada kvality České republiky. „Pro rok 2024 jsme upravili vyhlašované kategorie s cílem zvýšit konkurenci v rámci jednotlivých kategorií a tím i prestiž Národních cen České republiky,“ říká předseda Rady kvality České republiky a vrchní ředitel hospodářství na MPO Eduard Muřický. Více informací najdete ve videopozvánce.

Ve 24. ročníku mohou organizace soutěžit o ocenění v následujících cenách a programech:

 • Národní cena kvality České republiky v programu EXCELENCE,
  • kategorie veřejný sektor
  • kategorie soukromý sektor
 • Národní cena kvality České republiky v programu START (bez kategorií),
 • Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj,
  • kategorie veřejný sektor
  • kategorie soukromý sektor
 • Národní cena České republiky za kvalitu v rodinném podnikání.

Účast v Národních cenách České republiky je zcela zdarma. Do soutěží v programech EXCELENCE a START a o Národní cenu za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj se organizace mohou v rámci jednotlivých kategorií přihlásit maximálně jednou za dva roky. Náš zkušený hodnotitelský tým je připraven poskytnout cílené rady a tipy na zvýšení konkurenceschopnosti podnikání jak živnostníků, tak firem. Neziskovým organizací a úřadům poradí, jak zvýšit kvalitu a efektivitu vnitřních procesů,“ doplňuje 1. místopředseda Rady kvality České republiky a ředitel podnikatelského prostředí na MPO Pavel Vinkler.

„Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR je hrdým partnerem této prestižní soutěže a organizátorem již 4. ročníku Národní ceny ČR za kvalitu v rodinném podnikání. Rodinné firmy jsou naší srdeční záležitostí již více jak 12 let. Představují segment, který se prokázal v mnoha krizích je odolnější, stabilní a transparentní. Rodinné firmy jsou budovány a předávány s láskou na další generace a když se nedaří, neodcházejí do zahraničí. Toho bychom si měli vážit. Ty nejlepší z nich chceme opět představit v letošním ročníku," říká členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová.

Přihlášky je možné podávat do 30. dubna 2024 na e-mail sekretariatRKCR@mpo.cz, v případě Národní ceny za kvalitu v rodinném podnikání do 31. července 2024 na e-mailovou adresu cizkova@amsp.cz, v kopii na sekretariatRKCR@mpo.cz.

Hodnocení u organizací na místě se uskuteční od 3. června 2024 do 20. září 2024. V případě Národních cen za kvalitu v rodinném podnikání od 16. září do 6. října 2024.

Ceny budou vítězům slavnostně předány 21. listopadu 2024 v Senátu České republiky.

Více informací najdete také na www.narodniportal.cz.

Komentáře

 1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA