2/2023

Centrum pokročilých materiálů a efektivních budov zahájilo svou činnost

| autor: ČVUT UCEEB0

Centrum pokročilých materiálů a efektivních budov zahájilo svou činnost

Současný trend energeticky efektivních budov přináší na jednu stranu významné úspory v oblasti provozních energií, avšak materiálová energetická náročnost výstavby roste.

CAMEB sdružuje 30 partnerů z výzkumné a soukromé sféry s kompetencemi, které umožní šetrnější a účinnější využívání zdrojů ve stavitelství na základě optimalizace životního cyklu budov s využitím principů znalostní a cirkulární ekonomiky.

Tři výzkumná centra podpořená z Operačního programu Věda a vývoj pro inovace (2014-2020) jsou v projektu hlavními nositeli know-how. Nabízejí zapojeným průmyslovým partnerům spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje nebo řešení konkrétních výzev v oboru.

Projekt se zaměřuje na čtyři hlavní témata - materiály, konstrukce, kvalitu vnitřního prostředí a nakládání s energií a vodou. Souběžně využívá moderní technologie z oblasti digitalizace, optimalizace, modelování a efektivního řízení procesů.

V průběhu dvouletého projektu je naplánováno realizace přibližně 15 aplikačních projektů, na které je připraven celkový rozpočet 132 milionů korun, spolufinancovaný zapojenými firmami.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP