Reklama

12. 10. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

ČAOH opět fabuluje

Fabulovat znamená tvořit děj, vymýšlet si příběh, vyprávět pohádky. Bohužel v posledních měsících, a vlastně letech, musí odborná veřejnost takových příběhů ze strany ČAOH vstřebávat hodně.

Zatímco z počátku byla věrohodnost výroků ČAOH celkem v pořádku, postupem doby argumentace sklouzávala do opravdu vymyšlených příběhů, které mají přinést odbornou veřejnost na scestí a v současné době již někteří odborníci hovoří o urážkách inteligence. Zkrátka, už to nefunguje.

MŽP 11. 10. do eklepu vložilo opět oba nově vznikající zákony. Nutno podotknout, že na minulém projednávání zákonů v Legislativní radě vlády MŽP slíbilo, že v tomto termínu se tak stane. ČAOH den na to zveřejnila text, který se podivuje nad tím, že již po měsíci MŽP vrací oba dokumenty k projednání:

"Ministerstvo životního prostředí po projednání návrhu nového zákona o odpadech a zákona o výrobcích s ukončenou životností v Legislativní radě vlády 8.9.2016 nyní, již po měsíci, znovu předkládá oba návrhy do LRV. Aktuálně proto přinášíme plné znění obou textů a doprovodných souborů. I pro druhé projednání k zákonu o odpadech stále trvá 51 zásadních rozporů různých připomínkových míst a k zákonu o výrobcích 42 rozporů z různých připomínkových míst."

Nutno k tomuto dodat, že různá připomínková místa, jsou pouze skládkaři, tedy ČAOH a SVPS a všechny rozpory se v drtivé většině snaží ovlivnit množství ukládaného odpadu na skládky směrem nahoru.

V dalším textu ČAOH pokračuje: ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372