1/2024

Austrálie: Největší solární projekt dostal zelenou

| autor: Martin Knápek| zdroj: oenergetice.cz0

Austrálie: Největší solární projekt dostal zelenou

Uzavřená smlouva mezi Neoen a CleanCo je se sjednaným výkonem 352 MWp jedním z největších kontraktů na obnovitelné energii v Austrálii. Pro společnost CleanCO se jedná o v pořadí již druhou smlouvy o odběru obnovitelné energie. Smlouva má přispět až 30 % při plnění cíle společnosti CleanCo na dosažení 1 GW nového instalovaného výkonu z OZE do roku 2025. Uzavření smlouvy umožňuje francouzské Neoen vybudovat solární park s instalovaným výkonem mezi 460 a 480 MWp.

CleanCo se jako veřejná energetická společnost v Queenslandu soustředí na aktivity, které zlepšují cenovou dostupnost elektrické energie, přispívají k dosažení cíle 50% podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny do roku 2030 a v regionu vytvářejí nová pracovní místa a přivádí investice.

„Jsme nadšení ze spolupráce se společností CleanCo, se kterou sdílíme stejnou dlouhodobou vizi. Elektrická energie vyrobená solární farmou Western Downs bude CleanCo doplňovat výrobu z vodních elektráren a bude naším prvním projektem v Queenslandu.

Jsme plně odhodláni dodržet tuto významnou dohodu díky využití solárního potenciálu, nejmodernějších technologií a naší zkušenosti s výstavbou solárních elektráren včas a za danou cenu.“ – Louis de Sambucy, jednatel společnosti Neoen pro oblast Austrálie

Investice ve výši 570 milionů australských dolarů

Plánovaná solární elektrárna má podle Neoenu vytvořit v regionu dalších 400 pracovních míst. Dle Neoen se má jednat o investici ve výši 570 milionů australských dolarů (přibližně 9,3 miliard korun). Výstavba elektrárny má začít již v červenci letošního roku. První energii by elektrárna měla do sítě dodat v prvním čtvrtletí roku 2022.

Neoen bude dlouhodobým vlastníkem a provozovatelem elektrárny. Společnost rovněž přislíbila vytvoření komunitního benefičního fondu pro lokální iniciativy ve výši 100 tisíc dolarů každý rok provozu elektrárny.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP