Tag: POLOVODIČE

waldemar-rHfTdK9YU2Q-unsplash

Aktuality / Energie / 17. 5. 2024

USA výrazně zvyšují cla na dovoz čínských elektroaut a polovodičů

Bidenova administrativa před listopadovými volbami prudce zvyšuje cla na dovoz z Číny, včetně elektrických vozidel, baterií a polovodičů. Spojené státy rozhodly o revizi cel a v letošním roce tak zčtyřnásobí celní sazbu na čínské elektromobily na 100 % a zhruba ztrojnásobí sazbu na dovoz oceli a hliníku. Sazba na čínské polovodiče se od roku 2025 také zdvojnásobí.

003

Aktuality / 27. 12. 2023

Příběh úspěchu českých polovodičů

Slovo polovodič se v poslední době stále častěji skloňuje v médiích. Jen v Čechách za měsíc září vyšlo téměř 500 článků s tímto tématem, přičemž více než 50 z nich se týkalo české firmy onsemi nebo amerického polovodičového gigantu stejného jména. Mateřská společnost totiž zvažuje do vývoje této technologie na Moravě investovat v přepočtu neuvěřitelných 44 miliard korun.

vishnu-mohanan-zs4gtT8thO0-unsplash

Aktuality / Energie / 2. 8. 2023

Síkela: Chceme být významným hráčem ve výrobě čipů. Pomůže k tomu Národní polovodičová strategie

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela se v Rožnově pod Radhoštěm setkal se zástupci firmy ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o. (onsemi), která se specializuje na čipy v oblasti energetiky a elektromobility, a s představiteli města. Mluvili o dalším rozvoji výroby čipů i o připravované Národní polovodičové strategii, která navazuje na Akt o čipech, jehož projednávání urychlilo české předsednictví.

vishnu-mohanan-pfR18JNEMv8-unsplash

Aktuality / Energie / 1. 8. 2023

Rada schválila Akt o čipech

Rada 25. července schválila svým rozhodnutím nařízení o posílení evropského polovodičového ekosystému a tím završila celý rozhodovací proces.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP