Tag: ENERGETICKÁ KRIZE

thomas-m-evans-1yF-F3_1LyI-unsplash

Aktuality / Energie / Dotace / 15. 9. 2023

Web MPO nově poradí s dotacemi, komunitní energetikou i s ochranou spotřebitele

Aktuální novinky a moderní řešení v oblasti energetiky, nový dotační rozcestník, desatera na ochranu spotřebitele nebo pravidelné informování veřejnosti a obcí. To vše lze nalézt na pravidelně aktualizovaném webu Ministerstva průmyslu a obchodu www.energiezamene.cz, který přináší užitečné informace a inspiraci nejen v oblasti energetických úspor a využívání obnovitelných zdrojů energie.

mzp_evropsky_tyden_mobility2023

Aktuality / Energie / 1. 9. 2023

Evropský týden mobility upozorní na úspory energií

„Neplýtvej energií“ je téma letošního Evropského týdne mobility (ETM), největší evropské kampaně na podporu udržitelné městské mobility. Energetická krize, která zasáhla Evropu, změnila náš každodenní život, zároveň ale zrychlila energetické úspory a proměnu energetiky. Efektivní a dlouhodobě udržitelná řešení potřebuje i doprava ve městech a obcích. Evropský týden mobility proběhne 16. - 22. září.

mzp_hladik_jurecka_energie01

Aktuality / Energie / 30. 8. 2023

Energetická krize zcela neskončila

Průměrná domácnost v České republice čelila mezi červnem 2021 a 2023 inflaci cen energií ve výši 61,5 %, nejvíce zasaženou skupinou byli penzisté a také neúplné či nízkopříjmové rodiny. Nejvyšší absolutní ztrátě disponibilního příjmu čelili vlastníci domů. Při zohlednění čistého příjmu různých socio-ekonomických skupin průměrná domácnost ztratila 5,6 % svého čistého příjmu. Vyplývá to z analýzy Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí.

michal-pech-sM8P7EW21vI-unsplash

Energie / Zpravodajství / 20. 7. 2023

Důsledkem energetické krize nemůže být jen fotovoltaika

V posledních měsících je veřejný prostor doslova zaplaven fotovoltaikou a komunitní energetikou. Je to logická reakce na plynovou krizi. FVE je zdroj, který může poskytnout aspoň částečnou energetickou nezávislost a komunitní energetika může motivovat více lidí k jejímu pořízení.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS