Tag: DODAVATEL ENERGIÍ

mladen-borisov-rkdudFIbAz8-unsplash

Aktuality / Energie / 3. 2. 2024

ERÚ udělil rekordní sankci za nekalé obchodní praktiky

Nekalé obchodní praktiky týkající se nedodržení fixované ceny, požadování úhrady neobjednaných dodávek energie nebo pozdní vyřizování reklamací. To jsou hlavní důvody, pro které Energetický regulační úřad uložil společnosti ARMEX ENERGY a.s. historicky nejvyšší pokutu za protispotřebitelské jednání ve výši 4 746 000 korun.

tim-gouw-bwki71ap-y8-unsplash

Aktuality / Energie / 27. 1. 2024

Počet podnětů na kontrolu dodavatelů v krizi strmě vzrostl

V energetické krizi výrazně vzrost počet podnětů na kontrolu toho, jak se dodavatelé energií chovají ke spotřebitelům. Zatímco za roky 2020 a 2021 Energetický regulační úřad obdržel takových podání 387, loni a předloni to bylo dohromady 2 112, tedy více než pětinásobek. V některých případech obchodníci již dostali milionové pokuty, v dalších dosud probíhají správní řízení.

filip-baotic-5YYZuRLlhZg-unsplash

Aktuality / Energie / 22. 12. 2023

Dluh na přeplatcích si mohou spotřebitelé od svých dodavatelů „odebírat“ ze záloh

Na Energetický regulační úřad se denně obracejí spotřebitelé, jimž dodavatelé nevracejí přeplatky z vyúčtování. V některých případech se přitom jedná o desetitisícové částky. Občané mohou v těchto případech obchodníkům oznámit, že jim nebudou hradit zálohy na energie, neboť vůči nim započítávají pohledávku představovanou přeplatkem.

grid-857865_640.jpg

Aktuality / Energie / 11. 12. 2023

Dluží vám dodavatel elektřiny či plynu přeplatek?

ERÚ se ve zvýšené míře setkává s případy či dotazy zákazníků, kterým byl dodavatelem elektrické energie a plynu v rámci vyúčtování stanoven přeplatek za dodávku energie, často ve výši desítek tisíc korun. Tento přeplatek však následně není dodavatelem po splatnosti uhrazen a zákazníci jej musí vymáhat. Radíme, jak v takovém případě postupovat.

jael-vallee-BvpTdaKbCcQ-unsplash

Aktuality / Energie / 27. 6. 2023

Stanovisko ERÚ k povinnosti dodavatelů elektrické energie a plynu zveřejňovat podmínky dodávek

Podle zákona je držitel licence na výrobu elektřiny, obchod s elektřinou, výrobu plynu nebo obchod s plynem povinen uveřejnit na svých internetových stránkách podmínky dodávek plynu a ceny za dodávku plynu pro spotřebitele a podnikající fyzické osoby s roční spotřebou plynu do 630 MWh, a podmínky dodávek elektřiny a ceny za dodávku elektřiny pro spotřebitele, podnikající fyzické osoby odebírající elektřinu z hladiny nízkého napětí.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP