Tag: DEŠŤOVKA

computer-1185626_640.jpg

Aktuality / Dotace / 29. 10. 2020

SFŽP prodlužuje termíny pro doručení podkladů k žádostem

S ohledem na mimořádnou epidemickou situaci, vyhlášený nouzový stav a přijatá bezpečnostní opatření prodlužuje Státní fond životního prostředí ČR všem žadatelům o podporu z programů Nová zelená úsporám, Dešťovka a Výsadba stromů všechny lhůty pro doručení podkladů k žádostem do 1. 2. 2021.

electric-4198293_640.jpg

Aktuality / Dotace / 18. 6. 2021

SFŽP spouští registraci do nového Seznamu specialistů 2021+

Jste energetický specialista, zpracovatel projektu či odborného posudku? Dodáváte stavební práce, instalujete úsporné technologie nebo poskytujete technický dozor? Již nyní se můžete registrovat do nového Seznamu specialistů, který bude žadatelům z programu Nová zelená úsporám a Dešťovka k dispozici v letech 2021–2030.

dešťovka.jpg

Voda / Publicistika / 25. 6. 2021

Výsledkem programu Dešťovka je nejdražší zavlažování na světě

Když psal kdysi Ota Pavel jednu ze svých nejznámějších povídek „Nejdražší ve střední Evropě“, (námětem je koupě rybníka s jediným v něm žijícím kaprem), jistě netušil, jak razantně bude „výhodnost“ takové investice v budoucnosti překonána. Navíc ze státních prostředků a vzhledem k doprovodnému marketingu také za nemalé podpory veřejnosti.

rain-1514257_640.jpg

Voda / Publicistika / 13. 7. 2021

Polemika: Je Dešťovka tou správnou cestou?

Dotační program Dešťovka z dílny Ministerstva životního prostředí poskytuje finance pro vlastníky či stavebníky rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě. Právě tento program v nedávném článku Petr Havel z portálu Naše-voda.cz označil jako nejdražší způsob zavlažování na světě.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia