Ze skládky bude oddechový areál

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Ze skládky bude oddechový areál

Pokud by Praha požádala o bezúplatný převod těchto pozemků, omezilo by to možnosti města realizovat plánovaný záměr a také s ohledem na možnost čerpat na projekt dotace. Skládka  se nachází v katastrálním území Velká Chuchle  a Slivenec.

„Stavbou se bude sanovat bývalá skládka směsného odpadu Prahy a bude revitalizována na prostor pro oddech a rekreaci. Tím bude plnit veřejný zájem, protože nově vzniklý prostor budou účelně využívat Pražané k odpočinku,“ uvedla radní Jana Plaminková.

Dostupnost celého areálu je  navázána na stávající pěší zóny i komunikace. Na temeni tělesa skládky je navržen multifunkční přírodní volnočasově-rekreační areál, jehož součástí je oplocené agility hřiště a psí loučka pro volné pobíhání psů, outdoor fitness louka s přírodními cvičebními prvky, menší venkovní přírodní amfiteátr pro pořádání různých akcí, cykloareál  se single-trekovou dráhou a cyklotrialovým hřištěm.

V jižní části areálu je navržena volná pobytová louka a nižší rozhledna. Vše bude propojeno okružní cestou. 

Praha  chce k sanaci využít nejen vlastní finanční zdroje, ale použít i dotace z Evropské unie. To je také hlavním důvodem, proč je úplatný převod vlastnictví pro město efektivní.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK