1/2023

Ze skládky bude oddechový areál

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Ze skládky bude oddechový areál

Pokud by Praha požádala o bezúplatný převod těchto pozemků, omezilo by to možnosti města realizovat plánovaný záměr a také s ohledem na možnost čerpat na projekt dotace. Skládka  se nachází v katastrálním území Velká Chuchle  a Slivenec.

„Stavbou se bude sanovat bývalá skládka směsného odpadu Prahy a bude revitalizována na prostor pro oddech a rekreaci. Tím bude plnit veřejný zájem, protože nově vzniklý prostor budou účelně využívat Pražané k odpočinku,“ uvedla radní Jana Plaminková.

Dostupnost celého areálu je  navázána na stávající pěší zóny i komunikace. Na temeni tělesa skládky je navržen multifunkční přírodní volnočasově-rekreační areál, jehož součástí je oplocené agility hřiště a psí loučka pro volné pobíhání psů, outdoor fitness louka s přírodními cvičebními prvky, menší venkovní přírodní amfiteátr pro pořádání různých akcí, cykloareál  se single-trekovou dráhou a cyklotrialovým hřištěm.

V jižní části areálu je navržena volná pobytová louka a nižší rozhledna. Vše bude propojeno okružní cestou. 

Praha  chce k sanaci využít nejen vlastní finanční zdroje, ale použít i dotace z Evropské unie. To je také hlavním důvodem, proč je úplatný převod vlastnictví pro město efektivní.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE