1/2021

Zateplení nebo výstavbu domu lze snadno uhradit z dotací

| autor: SFŽP0

Zateplení nebo výstavbu domu lze snadno uhradit z dotací

Příklady povedených projektů uskutečněných s dotací Nová zelená úsporám: 

Dotační program dlouhodobě umožňuje českým domácnostem zajistit úspory energií a zavádět obnovitelné zdroje energie. Vlastníci domů mohou o dotace žádat průběžně až do roku 2021, a to i postupně, podle jejich finančních možností. Mohou tak i v několika etapách získat stovky tisíc korun a navíc si do budoucna zajistit nižší náklady na provoz domu.

Dotace mohou majitelé domů čerpat například na zateplení fasády a vnitřních konstrukcí, výměnu oken a dveří, výměnu elektrického kotle za tepelné čerpadlo, na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů nebo nuceného větrání s rekuperací.

Program Nová zelená úsporám se ale netýká jen stávajících domů, ale také nové výstavby. Nový rodinný dům v pasivním standardu vyjde s dotací až o 450 000 Kč levněji.

Jak snadné je získat dotace z programu Nová zelená úsporám, ukazují také tři nová videa. Vysvětlují, že vyřídit žádost netrvá dlouho a nejde o příliš složitý proces (mýtus 1), ani že po zateplení nebude dům dýchat a budou se tvořit plísně (mýtus 2), nebo že rekonstrukce domu vyjde levněji bez kvalitního projektu (mýtus 3).

Žadatelé mohou v případě dotazů a nejasností kdykoliv zavolat na bezplatnou telefonní linku 800 260 500, nebo napsat na e-mailovou adresu info@sfzp.cz. Mohou rovněž oslovit kterékoliv krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR a domluvit si osobní konzultaci.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo