2/2023

Vyhodnocení nabídek z vyhlášených aukcích na podporu elektřiny z OZE

| zdroj: MPO0

thomas-reaubourg-JRUVbgJJTBM-unsplash
zdroj: unsplash.com

Ministerstvo průmyslu a obchodu zpracovalo zprávu podle § 10c odst. 6 zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonu k 2. výzvě k podání nabídek v aukci na podporu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie pro rok 2023.

Označení aukce:

Ministerstvo průmyslu a obchodu v návaznosti na schválený zákon č. 165/2012 Sb. a na nařízení vlády č. 189/2022 Sb. ze dne 22. června 2022 o vymezení rozvoje podporovaných zdrojů energie, vyhlásilo třetí výzvu k podání nabídek v aukci na podporu elektřiny z OZE, a to pro následující kategorie výroben:

  • Malé vodní elektrárny (nové výrobny elektřiny a modernizované výrobny elektřiny) od 1 MW včetně do 2 MW, s celkovou hodnotou soutěženého instalovaného výkonu 5,2 MWe;
  • Větrné elektrárny (nové výrobny elektřiny) od 6 MW včetně do 12 MW, nebo počtem zdrojů elektřiny vyšším než 6, nejvýše však do 12, s celkovou hodnotou soutěženého instalovaného výkonu 35,2 MWe.
  • Výrobny elektřiny využívající bioplyn (modernizované výrobny elektřiny) s výkonem od 1 MW včetně do 2 MW, s celkovou hodnotou soutěženého instalovaného výkonu 5 MWe.

Výzva k podání nabídek v aukci na podporu výroby elektřiny v oblasti obnovitelných zdrojů byla zveřejněna dne 15. prosince 2023. Lhůta pro podávání nabídek byla zahájena dne 12. ledna 2024. Příjem nabídek byl ukončen dne 15. března 2024.

Vyhodnocení nabídek z vyhlášených aukcích na podporu elektřiny z OZE – 2. výzva k podání nabídek v aukci pro rok 2023

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP