1/2024

Vyberte nejlepší nápad reagující na změnu klimatu. Hlasování končí 30. září

| zdroj: SFŽP0

Dum-s-mokradni-strechou_01_Adapterra_foto-Michal-Šperling.jpg
zdroj: Pasivní dům s mokřadní střechou - účastník soutěže Adapterra Awards 2019, foto: Michal Šperling

Finalisté soutěže Adapterra Awards o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu mají před sebou cílovou rovinku. Hlasování o Cenu sympatie končí už 30. září. O vítězi můžete rozhodnout i vy. Od partnerů pořadatelské Nadace Partnerství na vás čekají zajímavé ceny, jako jsou kutilské workshopy nebo knihy. Hlasovat můžete na www.adapterraawards.cz.

Vybírat můžete z jedenadvaceti finálových projektů, které pokrývají celou škálu adaptačních opatření z různých koutů České republiky. Mezi finalisty najdete jedinečné energeticky úsporné domy, projekty podporující zadržování vody, využívání dešťové vody, ochlazování městských ulic či navracení vody do krajiny.

Ocenit tak můžete nejen velké veřejné záměry, ale i iniciativy jednotlivců či komunit. Všechny projekty jsou mimořádně kvalitní, inspirativní a spojuje je snaha co nejefektivněji reagovat na dopady probíhající změny klimatu.

Podpořit svého favorita můžete na www.adapterraawards.cz. Projekt s nejvíce hlasy veřejnosti vyhraje Cenu sympatie. Vítěz veřejného hlasování poputuje na zahraniční exkurzi za adaptačními opatřeními do Rakouska a Německa spolu s čtyřmi vítězi jednotlivých kategorií a vítězem Ceny Prahy, tedy nejlépe hodnoceným projektem na území hlavního města. Vítěz sekce Volná krajina navíc získá dar v hodnotě 100 000 korun.

Přidělit můžete dva hlasy z jedné e-mailové adresy. Online hlasování skončí úderem půlnoci 30. září. Všichni hlasující se dostávají do slosování o zajímavé ceny, jako jsou poukázky na kutilské workshopy či knižní publikace.

Který s finalistů soutěže Adapterra Awards se nejlépe popasoval s novými výzvami měnícího se klimatu, se dozvíte 4. listopadu 2020 při vyhlášení výsledků na konferenci o adaptačních opatřeních na klimatickou změnu.

Soutěžní přehlídku pořádá Nadace Partnerství a je podpořena dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Chci hlasovat

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP