2/2023

VŠB-TUO otevírá nové studijní programy, které reagují na poptávku ze strany firem

| zdroj: VŠB-TUO0

dom-fou-YRMWVcdyhmI-unsplash
zdroj: unsplash.com

První kolo přijímacího řízení na VŠB – Technickou univerzitu Ostrava, jedinou technicky zaměřenou vysokou školu v Moravskoslezském kraji, je v plném proudu.

Uchazeči a uchazečky si mohou vybírat z mnoha již zavedených studijních programů, anebo si vybrat z nově akreditovaných. Přihlášky ke studiu VŠB-TUO přijímá v rámci prvního kola do konce března 2024.

Univerzita v bakalářském stupni studia nově akreditovala hned několik studijních programů. Zájemcům o studium se tak například otevře možnost studovat Ekonomii nebo Inovace a design zdravotnických prostředků. „Během studia budou studenti pod vedením nejen odborníků z praxe pocházet všemi etapami vývoje zdravotnických prostředků, od nápadu a návrhu samotného výrobku až po jeho zkoušení a uvedení na trh,“ říká k novému oboru na Fakultě materiálově-technologické Lukáš Peter, její proděkan pro spolupráci s průmyslem. 

Nově akreditovaný program Ekonomie naopak navazuje na dlouholetou tradici oboru Národní hospodářství, který téměř tři dekády produkoval velice kvalitní absolventy s širokými znalostmi ekonomie, hospodářské politiky a příbuzných disciplín. „Nově akreditovaný program je do značné míry inovovaný, odráží nejnovější trendy ve vzdělávání v oblasti ekonomických disciplín, reflektuje požadavky současných studentů a uchazečů a bere v potaz současnou situaci na trhu práce v Česku i Evropě, a to včetně poptávky po absolventech ekonomických oborů ze strany zaměstnavatelů,“ vysvětluje Zuzana Kučerová, která je garantkou programu.

Ještě v letošním akademickém roce se studenti a studentky budou moci hlásit i na studijní program Inteligentní doprava a logistika na Fakultě strojní nebo studijní program revitalizace posthornické krajiny, který otevírá Hornicko-geologická fakulta. Do budoucna se otevře také multidisciplinární obor Chytré a zelené budovy v cirkulárním stavitelství na Fakultě stavební. „Reagujeme na poptávku na trhu práce a nabízíme studijní programy nebo vyučované předměty, o které je ze strany zaměstnavatelů velký zájem. Cítíme v této rovině velkou zodpovědnost vůči regionu a průmyslu obecně,“ vysvětluje Václav Snášel, rektor univerzity. Největší zájem mají uchazeči o informatiku, ekonomiku a management, strojírenství, stavební inženýrství, architekturu a stavitelství, marketing nebo technickou bezpečnost osob a majetku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP