2/2023

Vítězové soutěže Přeměna odpadů na zdroje se zúčastnili workshopu v Elektrárně Třebovice

| autor: Veolia0

Vítězové soutěže Přeměna odpadů na zdroje se zúčastnili workshopu v Elektrárně Třebovice

Soutěž pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu jako jednu z forem široké osvěty o principech oběhového hospodářství a účelného nakládání s druhotnými surovinami.

Žáci se v soutěži umístili na vítězném stupni s projektem „Recykloboti“. Z elektroodpadu vyrobili sochy robotů. Cenu do soutěže věnovala Veolia. Pro žáky zorganizovala ve spolupráci s firmou Respiro workshop, během kterého děti prohloubily své znalosti o upcyklaci a vyrobily si upcyklované výrobky – vánoční ozdoby z gramofonových desek, které by jinak skončily v koši na odpadky.

Téma upcyklace jsme zvolili proto, že jednak je to téma, které zaujme, a jednak proto, že díky praktickým ukázkám těchto výrobků si děti nejlépe uvědomí, jak sami v každodenním životě můžeme snižovat množství odpadu a předcházet jeho vzniku,“ uvedla za útvar komunikace skupiny Veolia Marta Augustýnková, která se podílela na organizaci exkurze.

Součástí návštěvy v Elektrárně Třebovice byla také ukázka vedlejších energetických produktů, které elektrárna předává k opětovnému využití například ve stavebnictví, a procházka venkovním areálem spojená s prohlídkou místních ptačích budek, broukovišť a hmyzích hotelů, které elektrárna nechala vybudovat na podporu přírodní rozmanitosti.

Dárek, který do soutěže věnovala Veolia, byl neobvyklý, zajímavý a věříme, že si zážitky uchováme na celý život. Podařilo se nám v Třebovicích zbořit několik mýtů o uhelných elektrárnách, ve které jsme všichni věřili. 

V první řadě jsme si uvědomili, že elektrárna není špinavé místo s nedýchatelným vzduchem. Svou rozmanitou flórou a faunou nás překvapilo také příjemné přírodní okolí elektrárny,“ zhodnotila exkurzi ředitelka školy Martina Michalíková.

Více o soutěži Přeměna odpadů na zdroje najdete na https://druhotnasurovina.mpo.cz/

Zdroj: veolia.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP