2/2023

Ve Francii otestují technologii power-to-gas, k výrobě plynu poslouží elektřina z místních OZE i CO2 z bioplynu

| autor: oEnergetice.cz - Eduard Majling0

Ve Francii otestují technologii power-to-gas, k výrobě plynu poslouží elektřina z místních OZE i C

Společnost Storengy ve Francii nyní spouští pilotní projekt, který otestuje využití obnovitelných zdrojů a CO2 vznikajícího při výrobě bioplynu.

Pilotní projekt MéthyCentre bude kombinovat jednotku power-to-gas a bioplynovou stanici, která zpracovává místní zemědělský odpad.

Po dokončení, které je plánováno na rok 2021, bude MéthyCentre vyrábět celkem tři druhy plynů – biometan, vodík a syntetický metan.

Pro jejich výrobu bude podle společnosti Storengy využívána elektrická energie z místních větrných a fotovoltaických elektráren, stejně jako oxid uhličitý vznikající při výrobě bioplynu v tamní bioplynové stanice.

Všechny typy produkovaných plynů mohou být následně předávány do místní distribuční sítě k okamžitému využití či uskladněny v podzemích zásobnících plynu.

Další rozvoj technologií power-to-gas ve Francii přichází poté, co tamní ministr pro ekologický a solidární přechod (francouzská obdoba ministerstva životního prostředí, pozn. red.) Nicolas Hulot na začátku června oznámil plán rozvoje vodíkových technologií, v rámci kterého přislíbil od roku 2019 investice ve výši 100 milionů eur.

Zdroj: http://oenergetice.cz/plyn/ve-francii-otestuji-technologii-power-gas-k-vyrobe-plynu-poslouzi-elektrina-mistnich-oze-i-co2-bioplynu/

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE