1/2024

V rámci pilotního projektu se šest pražských škol zbaví energetické zátěže budov

| autor: Tisková zpráva Magistrát HMP0

V rámci pilotního projektu se šest pražských škol zbaví energetické zátěže budov

Operační program Praha – pól růstu se v rámci výzvy č. 12 zaměřil na energetické úspory v městských budovách. Cílem je přeměna těchto budov na objekty s téměř nulovou spotřebou.

Do uvedené výzvy se v pilotní fázi zapojí celkem šest středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou: Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1; Střední škola elektrotechniky a strojírenství, Jesenická 3067/1; Centrum odborné přípravy technickohospodářské, Poděbradská 1/179; Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150; Akademie řemesel Praha - Střední škola technická, Zelený pruh 1294; Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky, Novovysočanská 280.

Realizace programu má potenciál vytvořit majáky, vzorové pilotní projekty a nastavit nový standard pro rekonstrukce. Výběr zapojených škol probíhal na základě analýzy Vysoké školy báňské, kdy výsledkem je celkem 13 vybraných budov na šesti různých školách.

Po rekonstrukci dosáhnou opravené budovy, z nichž některé jsou v současnosti již v kritickém stavu, snížení spotřeby primární energie o více jak 50 procent při využití obnovitelných zdrojů energie, účelového nakládání s dešťovou vodou apod.

Zároveň je dbáno na co největší komfort a bezpečnost uživatelů, v tomto případě žáků a jejich pedagogů,“ uvedla Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy.

Pro zajištění projektové dokumentace, energetický audit budov, studii proveditelnosti a další nezbytné úkony je určeno 34 milionů korun, které byly rozhodnutím rady převedeny jednotlivým školám, jež realizaci projektů zajišťují.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA