Časopis

Ústecká společnost ENERGY nedodržela emisní strop pro oxidy síry

| zdroj: ČIŽP0

chimney-3705424_640.jpg
zdroj: pixabay

Při kontrole údajů společnosti ENERGY Ústí nad Labem, a.s. zjistila Česká inspekce životního prostředí závažný nedostatek u dodržování emisního stropu pro oxidy síry, že jí tento kontrolní orgán 7. dubna 2021 uložil pokutu ve výši 300 tisíc korun.

Protože firma nepodala odvolání proti vydanému rozhodnutí, nabylo rozhodnutí posléze právní moci. Událost se stala v roce 2019, kdy za tento rok emise podniku pro oxidy síry (SO2) dosáhly 353,6 tun, přestože strop byl stanoven na 229,77 tun.

„Vzhledem k povaze činnosti společnosti ENERGY, která vyrábí ve svých zařízeních o celkovém jmenovitém příkonu větším než 50 MW teplo a elektřinu spalováním fosilních paliv, lze vyhodnotit závažnost přestupku jako zvýšenou. Provozuje totiž zařízení soustavně za účelem výdělku v rámci své dlouhodobé podnikatelské činnosti a na základě integrovaného povolení pak od roku 2008,” uvedl k tomuto případu inspektor Jaroslav Hájek, který ho řešil v rámci správního řízení.

Porušení podmínek integrovaného povolení ČIŽP považuje za závažný přestupek, neboť se jedná o soubor základních povinností provozovatele zařízení, s jehož existencí a dodržováním je spojen samotný provoz zařízení.

„Míru ohrožení či poškození životního prostředí nelze zcela přesně zhodnotit, ale lze dovodit, že v důsledku vypuštění vyššího množství SO2, než určovala platná podmínka integrovaného povolení pro rok 2019, došlo ke zhoršení ovzduší v okolí teplárny oproti oprávněnému očekávání,” dodal inspektor.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat