1/2021

Účinná preventivní zbraň proti koronaviru existuje

| autor: Hana Tomášková4

covid-19-5073811_640.jpg
zdroj: pixabay

Vědecké kruhy předpokládají, že koronavirus s námi již zůstane, protože se ho nepodaří zcela vymýtit. Lidstvo se s ním musí naučit žít, a tak je nasnadě, že i nadále budeme využívat současné zbraně, jako jsou roušky či dezinfekce. K dispozici máme ale i moderní technologie bez „vedlejších účinků“.

Dezinfekce je účinná, ale…

Prevence spočívající v dezinfekci je samozřejmě účinná. Aplikací chemických látek na ruce, se ale jejich část uvolňuje do prostoru, a citlivá kůže častým užitím dezinfekčních prostředků trpí. K dispozici je přitom nenáročné řešení, které spočívá ve vytvoření ochrany povrchů proti usazování choroboplodných zárodků.

struktura se zachycením.jpg

Na ošetřeném povrchu je vir zlikvidován

Natřením stěn a stropů místnosti funkčními fotokatalytickými nátěry FN NANO® vznikne na jejich povrchu vysoce účinná ochrana proti usazování virů a bakterií, včetně koronaviru Covid-19. Tato nátěrová vrstva, nazývaná také technologie FN NANO®, díky své mikrostruktuře zachytává na svém povrchu viry a bakterie unášené vzduchem a následně je díky fotokatalýze velmi účinně eliminuje. Tím od nich zároveň čistí vzduch v místnosti.

Tímto způsobem lze účinně a dlouhodobě zvýšit ochranu lidí v místnosti proti přenosu virových a bakteriálních nákaz, včetně Covid-19.

Technologie využívaná ve světě

I v České republice je možné řešit problematiku koronaviru tak, jak se to již děje ve světě. Vysokou účinnost fotokatalytické technologie FN NANO® proti virům potvrdila po státních institucích i americká University of Nevada. Je jednou z mála institucí na světě, která umí provádět testy na lidský koronavirus. Prokázala deaktivaci do 10 minut bez použití dezinfekcí, ozónu, chemických látek nebo UV záření.

brand-prez-seal2.png

Jak to funguje?

Více informací o technologii FN NANO® se dozvíte v tomto videu.

Komentáře

  1. Po shlédnutí videa konstatuji, že tu máme další vtipný pokus o podvod, který jistě přinese úspěch. Blahopřeji tvůrcům, mají velkou fantazii. Ale bude účinná jen na pomatené lidičky.

  2. Je možné, že fotokatalytické technologie FN NANO® bude účinná, jak tvůrci slibují. Ale není to spíše jen nadbytečná záležitost? Viry se na povrchu udržují v aktivní formě několik hodin. Potom hynou. A jak se tam dostanou ? Je jich tolik jako pylových mikrozrnek a ovzduší je jich tedy plné? Musím se tázat, kde se ty biliony virů vytváří, že se před nimi musíme chránit i takovouto cestou? Viry se šíří v aerosolích, které jsou někde kontaminovány tedy Covidem. Kde? Nejen vydechováním nakažených lidí? To by mne zajímalo, ale o tom zatím nenalézám dost informací. Moderní dezinfekce stěn další malbou, která snad ničí tyto viry může být docela dobrý obchodní trik, jakých je kolem nás deset denně, většinou pro vylepšení zdraví, nebo chodu motorů aut. To vše je z 90% podfuk na naivní a nadšené čtenáře na internetu. A ty zisky jdou do milionů, není těžké to spočítat. Člověk je tvor koumavý, jen někteří z podnikání spojeném s obelháváním lidí mají luxusní byznys a život v luxusu. A tyto malby se zázračnými vlastnostmi? Humbuk, ne?

  3. Fotokatalytický efekt anatasové formy titanové běloby je znám už delší dobu a evropskými výrobci barev využíván již více než deset let. Ovšem působí jenom na částice, které dopadnou na natřený povrch. Na aerosol, nebo na částice, které gravitací spadnou na podlahu, žádný vliv nemají. Mimo to mají jedno omezení - aby fungoval, potřebuje světlo, respektive UV záření. A toho jistě v místnostech nadbytek není. Ale uškodit nemůže.

  4. Koronaviry tu byly, jsou a budou. Jedná se o jedny z nejrozšířenějších virů a akorát je teď někdo využil pro tyhle obchodní aktivity. Když přestanou fungovat tyhle, vezmeme Rhotaviry, Adenoviry? Viru jsou součástí prostředí a řekl bych i života vůbec. Nejde o to se jim bránit, ale naopak, využívat jejich funkcí. A jak to tak vypadá, tohle tu zcela selhalo - význam virů je zcela odstaven a blokován. Je to jako bychom zrušili signál GPS satelitů, protože nám ruší rádio! Pokud by byly viry problém, život dávno zanikl. Ale ono je to přesně naopak! Bakterie a viry život podporují a zdá se, že více, než si myslíme. U virů se evidentně jedná o informační technologii a sdílení dat mezi organizmy. Pokud je něco špatně, viry se objeví a začnou informovat další organizmy o problému a to až na úroveň DNA - přenos RNA. Ten, kdo "maže" tyto zprávy, strká hlavu do písku a jeho tělo se nejspíš nedozví, co se kolem děje. Bude si to řešit svým způsobem a je otázka, zda to bude optimální. Já věřím ve sdílenou imunitu a viry k ní patří. Tedy virům zdar a nechte je být. Věnujte se raději úklidu svinčíku, který pácháme my lidé.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo