1/2021

Student Jan Obořil zopakoval svůj mimořádný úspěch na mezinárodní chemické olympiádě, tentokrát v Paříži

| autor: Jihomoravský kraj0

Student Jan Obořil zopakoval svůj mimořádný úspěch na mezinárodní chemické olympiádě, tentokrát v

IChO je celosvětově nejvyšší kolo chemické olympiády pro studenty středních škol. Letošního ročníku se účastnili studenti z 80 zemí, každou reprezentují nejvýše 4 zástupci. Studenti z České republiky získali čtyři medaile – jednu zlatou a tři stříbrné.

Zlatou medaili získal a celkově 10. místo v mezinárodní konkurenci obsadil Jan Obořil, student Gymnázia Brno – Bystrc, příspěvková organizace (dříve Klasické a španělské gymnázium, Brno – Bystrc). 

Je to po jeho úspěchu v minulém ročníku opět umístění mezi prvními deseti mladými chemiky na světě. Je opravdu obdivuhodné, jak skvěle si vedl v obrovské konkurenci soutěžících z celého světa.

Jan Obořil se chemii věnuje systematicky a s obrovským zaujetím. Výsledkem jeho práce v tomto školním roce byla také odborná práce, s níž soutěžil v soutěži SOČ, kde obsadil 2. místo na celostátní přehlídce prací Středoškolské odborné činnosti (SOČ) v oboru Chemie. 

Tématem práce byla „Syntéza nových inhibitorů proteinových kináz“. Zpracoval v ní návrh a provedl první experimentální syntézy nových sloučenin, které by mohly být využity jako účinné látky při léčbě rakoviny. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo