Časopis

Společnosti musí zkontrolovat registrace převedené ze Spojeného království

| zdroj: MPO0

brexit-3870554_640.jpg
zdroj: pixabay

Převody registrací po vystoupení UK z EU jsou dokončeny. Více než 8 000 registrací podaných v UK bylo úspěšně převedeno na společnosti v EU, EHP nebo Severním Irsku, a ty musí zkontrolovat a podle potřeby aktualizovat informace v těchto registracích.

Vzhledem k tomu, že převody již byly dokončeny, bude potřeba zkontrolovat a aktualizovat bezpečnostní informace a nový žadatel o registraci bude pravděpodobně muset upravit administrativní informace jako je úloha společnosti v dodavatelském řetězci.

Pokud je aktualizace nutná, mají registranti až tři měsíce na aktualizaci administrativních informací, pro složitější aktualizace jsou stanoveny lhůty šesti, devíti nebo dvanácti měsíců. Stanovené lhůty, které je třeba dodržet, jsou objasněny v prováděcím nařízení Komise (EU) 2020/1435 o aktualizacích dokumentací. Povinnost aktualizace se vztahuje na registrace podle nařízení REACH a na látky dříve oznámené látky (NONS) podle směrnice 67/548/EHS.

Provádí se kontrola technické úplnosti registrační dokumentace, ať se jedná o informace nově předložené nebo byly do registrace zahrnuty již dříve. Od března 2021 ECHA kontroluje rovněž úplnost zpráv o chemické bezpečnosti.

Informace o tom, jak aktualizovat registrační dokumentaci, jsou k dispozici na internetových stránkách agentury ECHA.

S dotazy k aktualizaci dokumentace v aplikaci IUCLID se můžete obrátit na Helpdesk ECHA.

Po dokončení převodu všech registrací je nyní v databázi na internetových stránkách ECHA uvedeno 2 964 registrací podaných v UK, které nebyly převedeny a jsou označeny jako zrušené.

Další informace

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt