2/2023

Společnost Hyundai obhájila certifikát o ochraně životního prostředí EMAS

| autor: TZ MŽP ČR0

Společnost Hyundai obhájila certifikát o ochraně životního prostředí EMAS

Prezident společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. Donghwan Yang převzal dnes certifikát EMAS od náměstka ministra životního prostředí Jana Kříže.

„Jsem rád, že takto významná společnost jako je Hyundai Motor Manufactring Czech s.r.o. zvolila právě EMAS.

Představuje totiž nejdůvěryhodnější ze způsobů, kterým může organizace přistoupit k zavedení tzv. systému environmentálního řízení.

Ten lze definovat jako součást celkového systému řízení organizace, jejímž cílem je zahrnutí požadavků na ochranu životního prostředí do celkové strategie organizace a jejích každodenních činností a zároveň vede k neustálému snižování vlivu činností organizace na životní prostředí.

Získáním registrace v programu EMAS práce nekončí – spíše právě naopak,“ uvedl při předání certifikátu náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž.

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. je první organizací nejen z celé celosvětové skupiny Hyundai Motor Company, ale i z celého koncernu Hyundai.

Nyní společnost svůj certifikát již podruhé „obhájila“ a její registrace je platná až do roku 2021. Garantem a odpovědným orgánem programu EMAS je Ministerstvo životního prostředí.

V České republice je v současné době registrováno 24 organizací s více než 48 provozy. V Evropské unii registrováno přes 3 800 organizací s necelými 10 000 lokalitami.

Více informací a seznam registrovaných organizací naleznete na stránkách EMAS.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP