1/2021

Smart vodoměry budeme vídat častěji. Alespoň dle analytiků

| autor: redakce0

tech-5090539_640.jpg
zdroj: pixabay

Během jedné dekády by se hodnota trhu se inteligentními měřidly měla zhruba zdvojnásobit.

Globální trh s inteligentním měřením vody se během několika let dočká značného růstu. Důvodem je nárůst poptávky po digitálních řešeních infrastruktury napříč komerčními a veřejnými sektory v asijsko-pacifickém regionu a v oblasti Latinské Ameriky, Blízkého východu a Afriky.

Vyplývá to alespoň z nedávné analýzy Allied Market Research, v níž byla zveřejněna prognóza na období 2021 - 2030. "Růst digitalizace tohoto segmentu zároveň přispěje k celkovému rozvoji digitalizace vodárenského sektoru," uvádí v analýze analytici.

Smart měření

Inteligentní systém měření vody je elektronickou aplikací pro monitorování vody, která vodárenským společnostem umožňuje automaticky shromažďovat údaje o spotřebě vody, zlepšovat efektivitu, eliminovat manuální odečítání měřičů a šetřit náklady. Tyto systémy jsou založeny na bezdrátových komunikačních technologiích, takže je možné vzdáleně monitorovat a udržovat infrastrukturu prostřednictvím detekce úniků.

"Na rozdíl od tradičních nebo mechanických vodoměrů jsou inteligentní vodoměry vybaveny řešením ultrazvukového nebo elektromagnetického snímání, které nabízejí spolehlivější a přesnější měření,“ vysvětluje Allied Market Research. V domácnostech inteligentní měřiče pomáhají s úsporou vody, jelikož je díky nim monitorováno její využití. Monitorovat spotřebu vody umožňují smart vodoměry i vodárenským společnostem, které díky nim zpozorují výkyvy ve spotřebě vody, takže mohou vydat varování, čímž je plýtvání s vodou redukováno. V neposlední řadě je nárůst potřeby digitalizace ve vodárenském průmyslu příležitostí pro celkový růst trhu.

Prudký rozvoj a růst

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo