1/2024

Siemens koupí společnost KACO new energy GmbH

| autor: Siemens Česká republika0

Siemens koupí společnost KACO new energy GmbH

Společnost Siemens oznámila, že plánuje koupit firmu KACO new energy GmbH, jednoho z předních výrobců energetické elektroniky. Cena transakce nebyla uvedena.

Projektové aktivity a činnosti EPC (energy performance contracting) nejsou součástí akvizice. Transakce je předmětem schválení regulátorů a očekává se v první polovině roku 2019.

Firma KACO new energy se sídlem v německém Neckarsulmu působí ve více než devíti zemích, kde má obchodní a servisní zastoupení, zaměstnává přes 350 lidí.

Produktové portfolio KACO new energy pokrývá všechny úrovně napětí, od střídačových jednotek určených pro rodinné domy, komerční budovy a infrastrukturu až po komplexní systémy pro solární parky produkující megawatty elektrické energie.

Společnost se zaměřuje především na nejrychleji rostoucí segmenty stringových střídačů pro solární a skladovací aplikace až do 1500 V a využití nejnovějších polovodičů. KACO new energy vyvinula technologii střídačů nové generace, která je založena na karbidu křemíku (SiC).

Tato technologie nabízí nejvyšší hustotu výkonu a vynikající tepelné vlastnosti, které jsou důležité při instalacích v náročných podmínkách.

KACO new energy řídí od roku 1999 v pozici výkonného ředitele Ralf Hofmann. "Siemens je partner, u kterého máme jistotu, že naše technologické know-how je v dobrých rukou,“ uvádí. „V rámci struktur silné nadnárodní společnosti je firma KACO dobře připravena na výzvy následujících let,“ dodává.

"S touto akvizicí získává společnost Siemens přístup k nejnovějším technologiím, zatímco KACO new energy využije nové zdroje pro svůj růst. Společně budeme moci uvedené technologie aplikovat v zajímavých, rostoucích segmentech", vysvětluje Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG.

Decentralizovaná energie, energie z obnovitelných zdrojů a elektromobilita hrají stále důležitější roli v energetickém hodnotovém řetězci a vyžadují stále chytřejší řešení v rámci otevřeného a pružného ekosystému technologií a služeb. Společnost Siemens podporuje své zákazníky a celou společnost při dosahování ambiciózních cílů ochrany klimatu.

S portfoliem energetické elektroniky společnosti KACO new energy posiluje Siemens své vedoucí postavení v rychle rostoucích oblastech decentralizovaných energetických systémů a poskytuje zákazníkům odpovídající výhody.

Jean-Christoph Heyne, ředitel nové divize Future Grids, dodává: "Společnost Siemens má skvělé vyhlídky uspět v oblasti technologií, které jsou zásadní pro přechod na nové energie a elektromobilitu.

Akvizicí společnosti KACO new energy se naše portfolio rozvíjí v atraktivních, rychle rostoucích segmentech trhu. Naše nová provozní společnost Smart Infrastructure vstoupí v platnost 1. dubna 2019.

Věříme, že naše silné stránky v oboru elektrifikace a řízení budov nám umožní prosperovat na trhu a růst v oblasti decentralizované energie, obnovitelných zdrojů, uchovávání energie a budování nabíjecí infrastruktury pro elektromobilitu."

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling