1/2022

Registranti MSP – zkontrolujte velikost vaší společnosti

| zdroj: MPO0

pexels-chokniti-khongchum-2280571.jpg
zdroj: pexels

Pokud jste své látky registrovali jako MSP, zkontrolujte si, zda jste v době registrace nebo její aktualizace uvedli správně velikost vašeho podniku a zda v systému REACH-IT máte nahrané požadované doklady o jeho velikosti (zveřejněno ECHA 4. 5. 2022).

Agentura ECHA průběžně ověřuje velikost společností, které v době registrace podle nařízení REACH prohlásily, že mají nárok na snížení poplatku pro mikropodnik nebo malý a střední podnik (MSP).

Když zjistíte, že jste nahlásili nesprávně velikost své společnosti, informujte agenturu ECHA do 31. května 2022 prostřednictvím e-mailu sme-verification@echa.europa.eu.

Pokud deklarujete a opravíte velikost vaší společnosti před tím, než ECHA zahájí kontrolu ověřením, nebudete muset platit administrativní poplatek, ale pouze částku zbývající do plné výše správného registračního poplatku.

V případě, že ECHA teprve během ověřování zjistí, že uvedená velikost není správná, budete muset zaplatit částku zbývající do plné výše správného poplatku a administrativní poplatek až do výše 19 900 EUR.

Postup k určení a deklarování správné velikosti společnosti je k dispozici na webových stránkách agentury ECHA.

Důležité je rovněž pravidelně kontrolovat, zda vaše účty v REACH-IT neobsahují zprávy a úkoly od ECHA, aktualizovat registrace a vaše kontaktní údaje.

Dne 9. června 2022 od 11:00 do 13:00 EEST (v ČR 10:00 – 12:00) pořádá ECHA webinář. Dozvíte se, které kroky je potřeba podniknout, abyste se ujistili, že velikost vaší společnosti byla deklarována správně.

Další informace:

Poplatky pro MSP podle nařízení REACH a CLP

Webinář: ověření MSP - správná velikost společnosti

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO