2/2023

Řada evropských plastikářských společností směřuje k úpadku

| autor: František Vörös, konzultant0

pexels-kelly-13766346
zdroj: pexels

Letošní ročník nejvýznamnějšího světového plastikářského a gumárenského veletrhu K2022 proběhl ve dnech 19. - 26. října v německém Düsseldorfu jako jubilejní. Tradice začala před sedmdesáti roky, v roce 1952.

Pořadatelé si dali za cíl prezentovat rozmanité možnosti uplatnění nové skupiny materiálů – plastů v každodenním životě. Zakládajícími společnostmi byly: výrobci plastů - BASF, Röhm und Haas, výrobci strojů pro zpracování plastů – Reifenhaeuser, Wittmann, Battenfeld, Hosokawa-Alpine. Celkem se zúčastnilo 270 vystavovatelů.

Byly představeny plastové obklady pro kuchyně a koupelny, skládací pláštěnka a plastová lahev, syntetické punčochy, holinky a jednoduché oblečení ze syntetických vláken. Přidaly se i pryžové výrobky.

Letošní ročník K-veletrhu se konal v době, kdy evropský plastikářský průmysl směřuje k jedné z nejhorších ekonomických krizí za více než čtvrtstoletí. Na výstavní ploše 178 tisíc metrů čtverečních se prezentovalo 3 050 vystavovatelů.

kunstoff
k-online.de

Od roku 2001 poskytuje ekonomická informační služba „Plastic Informationen – KI“ každých šest měsíců průzkum mezi vedoucími pracovníky plastikářského průmyslu ohledně rozvoje podnikání a budoucího očekávání. Slouží tak jako ekonomický barometr, když poskytuje obraz o náladách v plastikářském průmyslu. Aktuálního, v pořadí již 43. průzkumu, se zúčastnilo 563 společností převážně z Německa, Rakouska, Švýcarska, Italie, Nizozemska, Francie a Švýcarska.

Více jak polovina patří mezi zpracovatele plastů, každá desátá patří mezi výrobce a distributory plastů. Většina dotazovaných zaměstnává více než 100 pracovníků, každý čtvrtý více než 500 pracovníků. Konstatovali, že inflace a ceny energií drtí evropské plastikářské společnosti a řada z nich směřuje k úpadku.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE