1/2024

Prodloužená Rudná získala souhlasné stanovisko EIA

| autor: Tisková zpráva MŽP0

Prodloužená Rudná získala souhlasné stanovisko EIA

Ministerstvo zvládlo proces posouzení vlivu stavby na životní prostředí za necelých pět měsíců. Stanovisko obsahuje několik podmínek. Tou zásadní je provedení měření hlukové zátěže v rámci zkušebního provozu. Součástí stavby budou protihlukové stěny a výsadba zeleně.

Stanovisko také určuje podmínky k zamezení možného znečišťování půdy, vody, ovzduší a veřejných komunikací a nadměrného obtěžování obyvatel v průběhu výstavby.

„Prodloužená Rudná je dalším důkazem toho, že Ministerstvo životního prostředí dělá skutečně maximum pro rychlé, ale zároveň důsledné posouzení takto významných projektů,“ říká ministr Richard Brabec.

Kvůli chybějícímu, 414 metrů dlouhému úseku komunikace, trpí hlavně obyvatelé ulice 17. listopadu. Denně místem projedou tisíce aut, která zhoršují tamní dopravní situaci i životní prostředí.

Ředitelství silnic a dálnic nyní připravuje podklady pro vydání potřebných stavebních povolení, zároveň pokračuje ve vyvlastnění věcných břemen, která na zbývajících několika stovkách metrů jsou. 

„Podle našeho názoru se bohužel jedná pouze o obstrukční jednání manželů Richtárových, kteří se snaží za každou cenu zabránit výstavbě. Opakovaně se s nimi snažíme dohodnout, ale bez úspěchů. Podobné situace mohou odblokovat legislativní změny, které umožní výstavbu dálnic ještě před definitivním rozhodnutím o vyvlastnění,“ říká ministr dopravy Dan Ťok s tím, že je potřeba vyřešit změny zákonů, které výrazně urychlí výstavbu a zabrání účelovým blokováním staveb.

Stanovisko se všemi podmínkami najdete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP