2/2023

Praha bude investovat přes dvě miliardy do obnovy vodohospodářské infrastruktury

| autor: TZ Praha.eu0

Praha bude investovat přes dvě miliardy do obnovy vodohospodářské infrastruktury

Plánované finanční zdroje PVS na investice pro rok 2019 činí přibližně dvě miliardy korun. Částka vychází z předpokládané výše nájemného za pronájem vodohospodářské infrastruktury v roce 2019.

Investiční činnost Pražské vodohospodářské společnosti a.s. (PVS) je plánována v rámci Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury na území hl. m. Prahy (SIP), ze kterého následně vychází Plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na následující rok, oba přitom podléhají schválení Radě hl. m. Prahy.

SIP definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu vodohospodářské infrastruktury a je zpracováván na základě stavebního či provozního stavu majetku. Požadavky na rekonstrukce navrhuje PVS, provozovatel Pražské vodovody a kanalizace, a. s., hl. m. Praha a městské části.

Další požadavky mohou vyplynout v souvislosti s ostatními správci sítí, například se může jednat o Technickou správu komunikací, Dopravní podnik hl. m. Prahy apod. Stavby jsou zařazovány do SIP na základě hodnocení, které má hned několik kritérií, a jsou seřazeny podle priorit do jednotlivých let.

Rada hl. m. Prahy na svém včerejším jednání schválila Plán obnovy vodohospodářského majetku na rok 2019. „Díky schválení Plánu obnovy na rok 2019 bude nadále pokračovat obnova vodohospodářské infrastruktury v hlavním městě.

Systém plánování a obnovy zajišťované PVS by měl být vzorem pro plánování a realizaci ostatním městským společnostem. Věřím, že stejně jako v roce 2017, a dle výhledu i za rok 2018, bude rovněž RIP na sto procent splněn i v roce 2019,“ uvedla radní pro oblast životního prostředí Jana Plamínková.

PVS byla založena Fondem národního majetku 1. dubna 1998 v rámci privatizace státních podniků Pražské vodárny a Pražská kanalizace a vodní toky. Společnost je stoprocentně vlastněna hlavním městem Prahou. PVS je ve smyslu § 79 zákona č. 90/2012 Sb. součástí koncernu jako řízená osoba a hlavní město Praha je řídící osobou.

PVS je zodpovědná za správu vodohospodářského majetku hlavního města Prahy a nákup vody od společnosti Želivská provozní a.s. a Vodárna Káraný, a.s. PVS je také správcem Celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP