1/2024

Pracovní skupina jednala o chemickém průmyslu v mezinárodním kontextu

| zdroj: MPO ČR0

Pracovní skupina jednala o chemickém průmyslu v mezinárodním kontextu

Uvedené jednání společně zorganizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz chemického průmyslu ČR (SCHP ČR). SCHP ČR reprezentuje převážnou část chemického průmyslu v ČR a byl založen jako dobrovolná profesní organizace subjektů působících v sektoru rafinérského zpracování ropy, chemickém, farmaceutickém, plastikářském a gumárenském průmyslu.

Jednání skupiny se zaměřilo na dvě hlavní témata – vhled do evropského chemického průmyslu a chemické legislativy. Chemický průmysl je jedním z nejkonkurenceschopnějších a nejúspěšnějších průmyslových odvětví Evropské unie a zahrnuje širokou oblast zpracovatelských a výrobních činností.

V červnu 2019 zahájil evropský chemický průmysl bezprecedentní opatření, aby pomohl svým členům aktivně a systematicky revidovat a aktualizovat údaje v dříve předložených registračních dokumentacích k nařízení REACH. Tato iniciativa je reakcí na nedávný závěr Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), že mnoho registračních dokumentací k nařízení REACH vyžaduje další informace.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA