Pracovní skupina jednala o chemickém průmyslu v mezinárodním kontextu

| zdroj: MPO ČR0

Pracovní skupina jednala o chemickém průmyslu v mezinárodním kontextu

Uvedené jednání společně zorganizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz chemického průmyslu ČR (SCHP ČR). SCHP ČR reprezentuje převážnou část chemického průmyslu v ČR a byl založen jako dobrovolná profesní organizace subjektů působících v sektoru rafinérského zpracování ropy, chemickém, farmaceutickém, plastikářském a gumárenském průmyslu.

Jednání skupiny se zaměřilo na dvě hlavní témata – vhled do evropského chemického průmyslu a chemické legislativy. Chemický průmysl je jedním z nejkonkurenceschopnějších a nejúspěšnějších průmyslových odvětví Evropské unie a zahrnuje širokou oblast zpracovatelských a výrobních činností.

V červnu 2019 zahájil evropský chemický průmysl bezprecedentní opatření, aby pomohl svým členům aktivně a systematicky revidovat a aktualizovat údaje v dříve předložených registračních dokumentacích k nařízení REACH. Tato iniciativa je reakcí na nedávný závěr Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), že mnoho registračních dokumentací k nařízení REACH vyžaduje další informace.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK