Plasty v ohrožení? Zpracovatelé hlásí potíže

| autor: Martina Jandusova0

plastic-5527530_640.jpg
zdroj: Pixabay

Evropské asociace zpracovatelů plastů (EuPC) upozorňuje na to, že nedostatek surovin ohrožuje výrobu plastových výrobků v Evropě.

Už několik měsíců je evropský trh s polymery pod velkým tlakem. Nedostatek surovin společně se zvyšováním cen vážně ovlivňují výrobu plastových výrobků v Evropě. Společnosti, které zpracovávající plasty, po celé Evropě hlásí potíže se získáváním potřebných surovin pro udržení chodu výroby. Upozorňují také na to, že zásoby jsou znepokojivě malé.

Na začátku letošního roku oznámila Evropská aliance polymerů, že koncem loňského roku zaznamenala nárůst vydaných prohlášení o vyšší moci, která přišla ze strany mnoha výrobců polymerů. Považuje jej za alarmující. Situace se výrazně zhoršila zejména v oblasti dodávek polyolefinů a PVC, což společnostem, které materiály potřebují pro udržení chodu výroby, ztěžuje život.

Zvýšený počet případů, kdy zasáhla vyšší moc, a prudké zvýšení cen výrobců připomíná krizi na začátku roku 2015,“ říká Ron Marsh, předseda Evropské aliance polymerů. „Vývoj budeme pečlivě sledovat, abychom zajistili, že budou vyslyšeny zájmy průmyslu zpracovávajícího plasty. Pokusíme se vyhnout druhému roku 2015.“

Zpracovatelé plastů měli potíže s nákupem potřebných surovin za rozumné ceny kvůli omezeným zásobám polymerů. Zvýšilo to i cenu pro zákazníky. Mnoho malých a středních podniků, které tvoří průmysl zpracovávající plasty, je mezi velkými dodavateli polymerů a uživateli plastů stále v obtížné situaci, aby tyto cenové skoky obnovilo.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ