Studie EN

Pěnový polystyren zachraňuje životy

| autor: František Vörös – konzultant Sdružení EPS ČR0

injection-5722329_640.jpg
zdroj: Pixabay

Druhá, třetí a někde i další vlny pandemie COVID - 19, zejména v Evropě a USA, vedou experty k závěrům, že jediným účinným řešením ukončení pandemie je očkování obyvatel. Vývoj a zavedení vakcín proti některých chorobám trval až deset let. V případě této koronavirové nákazy nezbýval čas, a proto se vývoj a zavedení urychlily.

V Rusku a Číně již zahájili očkování vlastními vakcínami, aniž by poskytli dostatek informací o klinických údajích o bezpečnosti a účinnosti vakcín.

Velká Británie udělila dne 3. 12. 2020 jako první na světě souhlas s použitím vakcíny BNT 162b2 proti COVID - 19 od americko-německého konsorcia Pfizer - BioNTech. Vývoj trval pouhých deset měsíců. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) posuzoval podklady pro aplikaci tohoto produktu na zasedání 10. 12. 2020. O týden později se bude zabývat vakcínou od dalšího výrobce jiné vakcíny od společnosti Moderna.

Velká Británie objednala v předstihu, již v říjnu, od konsorcia 40 milionů dávek pro 20 milionů obyvatel. Po dodání prvních 800 tisíc dávek byli dne 8. 12. v nemocnici v Coventry naočkováni první obyvatelé. Tento okamžik je považován za začátek konce pandemie COVID - 19. Ještě letos vyrobí konsorcium 50 milionů dávek, pro příští rok již plánuje výrobu 1,3 miliardy dávek.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy