2/2023

Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla ECOi-W AQUA-G BLUE

| zdroj: TZ Panasonic0

Reverzni tepelne cerpadlo vzduch-voda Panasonic ECOi-W AQUA-G BLUE_image
zdroj: Panasonic

Společnost Panasonic Heating & Cooling Solutions uvádí na trh tepelná čerpadla typu vzduch-voda ECOi-W AQUA-G BLUE. Ta využívají ekologické chladivo R290 s mimořádně nízkým potenciálem globálního oteplování (GWP) na úrovni 3. Navíc byla čerpadla navržena tak, aby splňovala požadavky na energeticky náročnější komerční, průmyslové a rezidenční objekty.

Využití přírodního chladiva R290 (lidově řečeno propanu) znamená výrazné snížení dopadu na životní prostředí ve srovnání s jinými chladivy. Nové produkty se navíc mohou pochlubit třídou energetické účinnosti A++ a vysokou sezónní hodnotou výkonu s maximem SEER 4,4 a SCOP 3,9.

Vysoký a škálovatelný výkon

Panasonic nabízí širokou variabilitu výkonnosti nových čerpadel. Dostupné velikosti se pohybují od 50 do 80 kW, což podnikům usnadňuje nalezení perfektního řešení pro jejich specifické potřeby. Díky možnosti jednoduchého propojení až osmi jednotek v kaskádě je možné navýšit kumulativní výkon až na 640 kW, což je kapacita dostačující již pro opravdu velké objekty s vysokými požadavky na vytápění či chlazení.

Ekonomicky výhodný ohřev vody

Velkou výhodu představuje i tzv. scroll kompresor, který zaručuje vysokou účinnost topného systému. Je bezúdržbový, tichý a má dlouhou životnost. Pyšní se vynikajícími parametry pro stlačení média, díky čemuž zvládnou tepelná čerpadla AQUA-G BLUE ohřívat vodu až na 70 °C.

Právě vysoká výstupní teplota vody je jedním z hlavních důvodů, proč jsou tepelná čerpadla považována za energeticky účinná řešení pro zásobování TUV v obytných a komerčních budovách. Obvykle totiž produkují nižší emise skleníkových plynů ve srovnání s tradičními způsoby ohřevu vody, jakými jsou například kotle.

Chcete-li zjistit více o nových reverzních tepelných čerpadlech vzduch-voda nebo jiných produktech z nabídky Panasonic, navštivte naše oficiální webové stránky na adrese www.aircon.panasonic.cz.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP