2/2023

Okno pro uplatnění registračních čísel pro NONS je uzavřeno

| zdroj: MPO0

pexels-marek-levak-2265488
zdroj: pexels

Společnosti měly do 17. 7. 2022 možnost požádat o registrační čísla přidělená k oznámením nových látek (NONS). V tomto termínu nebylo vyžádáno přes 4 700 čísel, která již žadatelé o registraci nemohou nárokovat nebo používat (ECHA 31. 10. 2022).

V roce 2008 agentura ECHA přidělila registrační čísla všem látkám oznámeným podle směrnice o nebezpečných látkách. Oznámené látky se považují za registrované podle nařízení REACH, pokud společnosti do 17. 7. 2022 požádaly o registrační číslo přidělené jejich oznámení. Téměř polovina registračních čísel však nebyla uplatněna. Převážná většina registračních čísel pro NONS byla nárokována v letech 2008 a 2009. Třetina nevyžádaných registračních čísel NONS byla předána příslušnému orgánu Spojeného království.

Již před rokem 2008 neměli výrobci nebo dovozci zájem využít registrační čísla pro 2 843 látek, zaregistrovaných většinou pro nízké objemy. Na 1500 látek se vztahovaly registrace, které nebyly požadovány, protože tyto látky nejsou na trhu EU v objemu vyžadujícím registraci.

Informace, které má o nevyžádaných NONS k dispozici ECHA, budou dostupné ve veřejné databázi ECHA o chemických látkách. Databáze však bude aktualizována, aby reflektovala neplatnost nevyžádaných registračních čísel.

Další informace:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE