Aktuality / Odpady / Ovzduší / Energie / 23. 6. 2026
Vědci vyrobili elektroniku z odpadu z gramofonových desek. Technologie snižuje emise až o 60 %
Výzkumníci z Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze představili výsledky více než dvouletého výzkumu zaměřeného na ekologičtější výrobu elektroniky. V rámci projektu SELECT vyvinuli technologický postup, který využívá odpadní plast z výroby gramofonových desek pro výrobu desek plošných spojů pomocí 3D tisku.



















































