Reklama

10. 8. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Nový zájemce o autorizaci

Společnost REMA AOS podala dne 15. dubna 2016 žádost o udělení autorizace na Ministerstvo životního prostředí. Společnost se tak stává v krátké době dalším zájemcem o proniknutí na trh s obaly.

Hlavním důvodem není konkurovat stávajícímu systému, tedy autorizované společnosti EKO-KOM, nýbrž uspokojit stále rostoucí poptávku svých obchodních partnerů.

Skupina REMA, která zahrnuje kolektivní systémy elektrozařízení a baterií provozované společnostmi REMA Systém, a.s., REMA PV Systém, a.s. a REMA Battery, s.r.o., přistoupila k realizaci tohoto projektu na základě poptávky svých klientů v provozovaných kolektivních systémech, kdy základní prioritou je pokrytí poptávky plnění více legislativních povinností pod jednou střechou.

Jedná se konkrétně o elektrozařízení, baterie nebo akumulátory a obaly.

„Rádi bychom také zhodnotili více jak 10 let našeho působení na tomto trhu,“ říká Ing. David Vandrovec, člen představenstva REMA AOS, a.s.

Příklad v nedávné minulosti

Posledním zájemcem o autorizaci byla společnost Interseroh, s.r.o., která po zdlouhavém správním řízení, neuspěla.

MŽP autorizaci podmiňovalo mimo jiné zákonnou podmínkou § 18 odst. 4) zákona č. 477/2001 Sb., o obalech, ve znění pozdějších předpisů, že akcionář AOS nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady. Tato podmínka samozřejmě nebyla jediná, ale je velmi zásadní.

„Tato legislativní podmínka je splnitelná tak, že jí jednoduše vyhovíte,“ upozorňuje David Vandrovec a dodává: ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372