1/2024

Německo prodlužuje příspěvky na nákup elektromobilů do konce roku 2020

| autor: oEnergetice.cz - Jiří Salavec0

Německo prodlužuje příspěvky na nákup elektromobilů do konce roku 2020

V současné době jezdí u našich sousedů okolo 100 tisíc elektromobilů, země však cílí alespoň na jeden milion.

Německá vláda rozšířila svůj příspěvek ve výši 4 000 EUR (zhruba 100 tisíc Kč) na pořízení nového elektromobilu a příspěvek ve výši 3 000 EUR (zhruba 75 tisíc Kč) na pořízení hybridního automobilu až do konce příštího roku. Dle Ministerstva hospodářství a energetiky cílí země na jeden milion elektromobilů.

„Počet žádostí se neustále zvyšuje, sice pomaleji než jsme doufali, ale o to důležitější je zajistit pokračování podpory,“řekl spolkový ministr hospodářství a energetiky, Peter Altmaier.

Asociace BDEW ve svých projekcích ovšem počítá až s 10 miliony elektromobilů do roku 2030, které budou podle jejich názoru potřeba, aby země splnila klimatické cíle pro sektor dopravy. Každý milion elektromobilů pak přispěje zvýšením poptávky o zhruba 2-3 TWh elektrické energie za rok.

Dožene Německo v elektromobilitě Norsko?

Německý automobilový trh je největším v Evropě, v prodeji elektromobilů ale doposud zaostával za Norskem. Dle dat S&P Global Platts Analytics však prodeje v obou zemích za první čtvrtletí dosáhly 23 tisíc prodaných kusů.

V Německu je v současné době registrováno zhruba 100 000 elektromobilů a čtyřikrát více automobilů s hybridním pohonem. Spolu s rostoucím počtem elektromobilů roste i počet nabíjecích stanic, kterých je po Německu přes 17 tisíc.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag