1/2023

Na třídicí slevu dosáhne každá obec

| autor: Martina Jandusova0

800px-Czech_bins_to_collect_different_wastes.jpg
zdroj: wikimedia.org

Na webináři České asociace oběhového hospodářství poskytl Jan Maršák, ředitel odboru odpadů Ministerstva životního prostředí, základní informace k nové odpadové legislativě.

Odpadové zákony byly schváleny před koncem loňského roku s účinností od roku letošního. „Jsou ale stanovena přechodná období, kterých je celá řada, takže bude možné některé záležitosti řešit v delším horizontu,“ vysvětluje Jan Maršák.

Principy nových zákonů lze shrnout do několika bodů. Jedním z nich je záležitost jasné a zásadní podpory oběhového hospodářství v České republice. „Bez nové legislativy by nedošlo ke změnám, které potřebujeme realizovat a o kterých se mluví už velmi dlouho,“ uvádí Maršák. Legislativa tak představuje jeden z nezbytných předpokladů k tomu, aby bylo možné těchto změn docílit.

V roce 2018 byl schválen „velký balík“ nové evropské legislativy, která se musela promítnout do legislativy české a přizpůsobit jí české předpisy. „V naší legislativě tak máme evropské cíle, které jsme povinni plnit,“ doplňuje Jan Maršák.

Zároveň jsme se snažili inspirovat v zemích, kterým se chceme v odpadovém hospodářství přiblížit,“ pokračuje ředitel odboru odpadů. Ministerstvo hledalo nástroje, které tyto země použily k tomu, aby dostaly své odpadové hospodářství na vysokou úroveň.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS