Reklama

1. 9. 2017  |  Aktuality  |  Autor: APROVAK

Na Karvinsku finišují tři významné projekty modernizace vodovodních sítí

Další tři projekty směřující do obnovy infrastruktury pro dodávky pitné vody budou dokončeny v posledním srpnovém týdnu v Havířově a Karviné. Již na začátku prázdnin bylo za více než šest a půl milionu rekonstruováno 642 metrů vodovodní sítě a související infrastruktury z poloviny padesátých let minulého století v Chopinově, Třeneckého, Sadově a Šmeralově ulici v Havířově.

Na konci září pak bude hotova modernizace vodovodních sítí v Karviné – Novém Městě na Brožíkově ulici a v ulici U Bažantnice. S koncem letních prázdnin bude v Havířově a Karviné zmodernizováno 1275 metrů vodovodních řadů za téměř 8 milionů korun.

Důvodem rekonstrukce 430 metrů dlouhého vodovodního řadu z druhé poloviny šedesátých let minulého století ve Frýdecké ulici v Havířově – Bludovicích je především jeho poruchovost. Ocelové potrubí bylo nahrazeno potrubím z vysokohustotního polyethylenu. 

„Zhruba 230 metrů řadu je obnoveno bezvýkopovou technologií řízeného vrtání. Díky tomu minimalizujeme dopad naší činnosti na zeleň i zpevněný povrch,“ říká technický ředitel SmVaK Ostrava Martin Veselý. Investice si vyžádá 2,3 milionu korun.

Na Hlavní třídě a ulicích Komenského, respektive Stavbařská se dokončuje rekonstrukce 495 metrů vodovodního řadu z roku 1981. Důvodem je vysoká poruchovost. Více než 154 metrů sítě bylo v místech křížení komunikací položeno bezvýkopovou technologií řízeného vrtání.

Přepojeno bylo během stavby také 11 plastových a vyměněno osm ocelových přípojek. Výše investice dosáhla 3,1 milionu korun.

V Karviné-Mizerově se v těchto dnech dokončují práce na rekonstrukci 350 metrů ocelového řadu z druhé poloviny šedesátých let kvůli jeho vysoké poruchovosti. Přepojeno bylo 22 plastových přípojek a vyměněny čtyři kovové přípojky. Náklady přesáhnou 2 miliony korun.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372