1/2024

Modernizace Úpravny vody Káraný

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Modernizace Úpravny vody Káraný

Rekonstrukce proběhla v rámci projektu „Komplexní opatření na zdroji pitné vody Káraný“ realizovaného s podporou EU - Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je zvýšení kvality pitné vody.

Jsem ráda, že šest nově zrekonstruovaných filtrů spolu s těmi, které byly zrekonstruovány před několika lety, zajistí dodávky kvalitní pitné vody pro Prahu i pro další obce na další desítky let,“ řekla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková při slavnostním uvedení šesti zrekonstruovaných pískových filtrů do provozu.

Úprava vody Káraný byla uvedena do provozu v roce 1914 a je nejstarší ze tří úpraven zásobujících hl. m. Prahu a část Středočeského kraje pitnou vodu (cca 27 % celkových objemů dodávaných pro hl. m. Prahu).

V roce 1968 bylo vybudováno 24 pískových filtrů a rekonstrukce první šestice proběhla v roce 2012. Právě dokončená rekonstrukce další šestice pískových filtrů je unikátní aplikací nerezového drenážního systému TRITON, který ve spojení s filtračním materiálem (FILTRALITE) představuje nejlepší dostupnou techniku v procesu filtrace vody. 

Současně s rekonstrukcí pískových filtrů byla provedena výměna navazujících původních ocelových potrubí za nerezové.

Tato investiční akce byla první vodárenskou stavbou v Praze spolufinancovanou z prostředků dotačního programu Operačního fondu životního prostředí ČR. Celkový finanční objem stavby činil bezmála 112 mil. Kč s dotací ve výši 63,5 %.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP