1/2024

Místopředseda Šefčovič v Německu na druhé cestě pro energetickou unii

| autor: Evropská komise0

Místopředseda Šefčovič v Německu na druhé cestě pro energetickou unii

Místopředseda Komise pro energetickou unii Maroš Šefčovič bude v Německu ve dnech 16.-17.dubna na druhém turné pro energetickou unii.

Setká se s klíčovými členy nové německé federální vlády, jmenovitě ministrem hospodářství Peterem Altmaierem, ministrem zahraničních věcí Heiko Maasem a ministrem dopravy Andreasem Scheurerem. 

Místopředseda se rovněž setká s členy Výboru pro hospodářství a energetiku Bundestagu a navíc povede bilaterální výměnu názorů s předsedou Výboru pro dopravu Cemem Özdemirem a předsedou Výboru pro zahraniční věci Norbertem Röttgenem. 

Četné rozhovory se zaměří na pokrok Německa směřující k dosažení cílů energetické unie, legislativního balíčku "čistá energie pro všechny" , národní strategie pro energetiku a klima v zemi do roku 2030, dekarbonizace dopravy, společné úsilí v rámci Evropské aliance baterií, potenciál finančních prostředků EU na usnadnění investic pro přechod na čistou energii. 

Během schůzek se bude rovněž věnovat vnějšímu rozměru energetické bezpečnosti. 

Místopředseda Šefčovič se setká s představiteli nevládního sektoru a zúčastní se tří akcí: budoucnosti evropského trhu s plynem, každoročního Berlínského energeticko-přechodového dialogu a globálního summitu o blokové technologii v energetickém sektoru.

Před návštěvou místopředseda Šefčovič řekl:

"Jelikož doufáme, že členské státy dosáhnou dohody o balíčku čisté energie do tohoto června, vítám důraz, který nová německá vláda kladla na nutnost přechodu na energetický průmysl. 

Budeme diskutovat o nejlepších způsobech, jak toto uskutečnit v Německu, stejně jako v celé EU. 

V oblasti energetické bezpečnosti oceňuji aktivní zapojení Německa, zejména kancléřky Angely Merkelové, při hledání řešení, které by zajistilo dlouhodobou úlohu Ukrajiny jako země tranzitu plynu obchodně životaschopným způsobem."

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP