1/2024

Ministryně Marta Nováková je nespokojena s plněním akčního plánu pro chytré přenosové sítě

| autor: TZ MPO ČR0

Ministryně Marta Nováková je nespokojena s plněním akčního plánu pro chytré přenosové sítě

Podle ministryně Novákové je Národní akční plán pro chytré sítě zpracován velmi obecně. „Je tam 46 opatření, která jsou zpracována do velkého technického detailu, ale vytrácí se hlavní směr, kterým by mělo být zavádění chytrých technologií (např. elektroměrů), celková digitalizace připojení do sítě, integrace nových energetických zdrojů a v neposlední řadě i napojení české přenosové sítě do okolních zemí,“ okomentovala současný stav plnění akčního plánu ministryně Marta Nováková.

Národní akční plán pro chytré sítě byl schválen v roce 2015 a je také důležitým dokumentem pro plnění jak programového prohlášení vlády, tak i záměrů Evropské komise. Ta definovala politiku digitalizace společnosti jako jeden z hlavních a prioritních cílů. Podle ministryně Marty Novákové indikuje důvody zpoždění Cost benefit analýza, kterou si nechalo zpracovat MPO. „Z té analýzy vyplynulo, že například zavádění chytrých elektroměrů je nevýhodné a tak se tomu nikdo nevěnoval,“ řekla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Podle ministryně Novákové je nyní nezbytné udělat aktualizaci akčního plánu a realisticky posoudit i zapracované termíny pro splnění jednotlivých cílů. „I ze strany Evropské komise, i ze strany okolních zemí, které jsou technologicky před námi, je silný tlak na to, abychom se s tím srovnali. Je před námi obrovské množství práce, protože Česká republika je mezi třemi zeměmi, které nemají hotovo téměř nic,“ dodala Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu České republiky.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling