4/2022

Které české firmy se letos představily na veletrhu Ecomondo

| autor: Martina Jandusova0

314475773_6035424293148075_4992210146767390247_n
zdroj: Ecomondo

Omezení spojená s pandemií COVID-19 jsou patrně za námi. Potvrdil to mezinárodní veletrh cirkulární ekonomiky, odpadového hospodářství, vodohospodářství a energetiky, který v letošním roce zaznamenal rekordní účast. Stoupl především počet zahraničních účastníků. Chybět nemohly ani české firmy.

Na 25. ročníku veletrhu Ecomondo a 15. ročníku Key Energy se letos objevilo 1400 vystavovatelů, kteří zaplnili 130 000 metrů čtverečních. Objevilo se zde nejen to nejlepší z "made in Italy", ale i mezinárodní technologie zaměřené na oběhové biohospodářství, nakládání s odpady a odpadními vodami a jejich zhodnocování, regenerace půdy a moří, udržitelný modrý rozvoj a hydrogeologická rizika společně s technologiemi z oblasti solární energie, fotovoltaiku a systémy ukládání, větrnou energii na pevnině i na moři, energetickou účinnost v průmyslu a budovách nebo pro udržitelná města a elektrickou mobilitu.

Veletrhu se zúčastnilo několik českých firem, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

ineko

All for water... Společnost IN-EKO TEAM se zaměřuje na výrobu vodohospodářských zařízení z nerezavějící oceli, která jsou určena k čištění odpadních vod.

DSC_0428
DSC_0425

Společnost BOBCAT CZ dováží smykem řízené kolové a pásové nakladače, bagry, teleskopické manipulátory, hutnící techniku, malotraktory, přídavná zařízení a náhradní díly americké značky Bobcat.

cyrkl

Český startup, Cyrkl, funguje jako evropská platforma pro obchodování s průmyslovým odpadem a recykláty.

gentec
DSC_0434

Společnost GENTEC je výrobcem kogeneračních, mikrokogeneračních a trigeneračních jednotek na zemní plyn, bioplyn a jiná paliva.

DSC_0448
DSC_0449

Na veletrhu se představil další český výrobce kogeneračních jednotek, společnost TEDOM, která od svého založení nainstalovala více než 4 500 jednotek v desítkách zemí světa.

DSC_0436

Agentura CzechTrade uspořádala pro české firmy společnou účast na veletrhu v rámci českého stánku.

DSC_0437

V oblasti odpadového hospodářství vytváří společnost ELKOPLAST CZ produkty pro sběr, třídění, přepravu a zpracování odpadů. Zaměřuje se ale i na hospodaření s vodou, jelikož produkuje nádrže na dešťové i splaškové vody a další kapaliny.

DSC_0439

Na plazmové zplyňování a vitrifikaci odpadu se zaměřuje společnost Millenium Technologies. Nabízí technologie malých rozměrů vhodné pro organizace a firmy, ČOV, zdravotnická zařízení či samosprávy obcí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM