Reklama

26. 1. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann

Konference Chemická legislativa 2017 právě probíhá

Na 70 lidí se sešlo v kongresovém sále Rosmarin Business Centre v Praze Holešovicích, aby se dověděli novinky z chemické legislativy a plán změn na rok 2017.

Po úvodním slovu ředitele pořádajícího ReachSpektrum Jana Holomka představil práci Svazu chemického průmyslu ČR jeho ředitel Ivan Souček.

Krátce shrnul základní informaci SCHP ČR a jeho činnost v roce minulém. Zdůraznil že v nadcházejícím období bude třeba řešit problematiku endokrynních disruptorů, na stole je stále REACH a biocidní látky. Jako nová témata označil strategii pro netoxické životní prostředí, kombinované účinky chemických látek, minimalizace expozice chemickým látkám v předmětech - závěry Rady EU z prosince 2016.

Své si z počátku řekl i Karel Bláha, ředitel odboru environmentálních rizik a ekologických škod. Navázal na předřečníka Ivana Součka tím, že pochválil spolupráci MŽP se SCHP ČR. Zaměřil se na dění v orgánech ECHA. 

"Během letoška dojde k významným změnám. V červnu budeme slavit 10 let REACH. Oslavím to tak, že 31. 5. končí můj mandát ve správní radě ECHA a odejdu," řekl Karel Bláha z MŽP. Nástupce za Karla Bláhu se právě vybírá, pohovory probíhají.

Konference se nese tématem blížícího se konce třetí vlny registrace. Konkrétním informacím se budeme věnovat v dalších textech.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372