2/2023

Konference Chemická legislativa 2017 právě probíhá

| autor: Pavel Mohrmann0

Konference Chemická legislativa 2017 právě probíhá

Po úvodním slovu ředitele pořádajícího ReachSpektrum Jana Holomka představil práci Svazu chemického průmyslu ČR jeho ředitel Ivan Souček.

Krátce shrnul základní informaci SCHP ČR a jeho činnost v roce minulém. Zdůraznil že v nadcházejícím období bude třeba řešit problematiku endokrynních disruptorů, na stole je stále REACH a biocidní látky. Jako nová témata označil strategii pro netoxické životní prostředí, kombinované účinky chemických látek, minimalizace expozice chemickým látkám v předmětech - závěry Rady EU z prosince 2016.

Své si z počátku řekl i Karel Bláha, ředitel odboru environmentálních rizik a ekologických škod. Navázal na předřečníka Ivana Součka tím, že pochválil spolupráci MŽP se SCHP ČR. Zaměřil se na dění v orgánech ECHA. 

"Během letoška dojde k významným změnám. V červnu budeme slavit 10 let REACH. Oslavím to tak, že 31. 5. končí můj mandát ve správní radě ECHA a odejdu," řekl Karel Bláha z MŽP. Nástupce za Karla Bláhu se právě vybírá, pohovory probíhají.

Konference se nese tématem blížícího se konce třetí vlny registrace. Konkrétním informacím se budeme věnovat v dalších textech.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP