Časopis

Komise představila akční plán pro snížení znečištění ovzduší, vody a půdy

| zdroj: Cebre0

agriculture-1867212_640.jpg
zdroj: pixabay

Evropská komise přijala jednu z klíčových iniciativ Zelené dohody pro Evropu, kterou je akční plán pro nulové znečištění ovzduší, vody a půdy.

Ten stanovuje cíle do roku 2050, podle kterých by se do této doby mělo znečištění snížit na takovou úroveň, že nebude škodlivé pro člověka, ani pro přírodní ekosystémy. Mezi dílčí kroky plánu patří sblížení norem kvality ovzduší s aktuálními pokyny Světové zdravotnické organizace, přezkum norem kvality vody, snížení znečištění půdy, revize odpadové legislativy EU, podpora nulového znečištění z výroby a spotřeby, či snížení nerovností v oblasti zdraví.

Komise chce k těmto cílům ve větší míře využívat také digitální nástroje. Akční plán zároveň stanovuje cíle pro rok 2030, mezi které patří například snížení počtu předčasných úmrtí způsobených znečištěním ovzduší o 55 %, snížení plastového odpadu v mořích o 50 %, snížení množství mikroplastů v přírodě o 30 %, snížení používání pesticidů o 50 %, nebo snížení produkce odpadu a zbytkového komunálního odpadu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat