1/2024

Jak průmysl uvádí do života projekty přínosné pro životní prostředí?

| autor: SCHP ČR0

Jak průmysl uvádí do života projekty přínosné pro životní prostředí?

Užší výběr v roce 2017 zahrnuje v kategorii výrobků přihlášky z Velké Británie, Německa a Španělska, v kategorii designu z Irska a Španělska.

Podpora udržitelnosti a růstu poptávky po recyklovatelných plastech ve výrobcích je důležitá pro zvyšování efektivnosti využívání zdrojů a zdůraznění možností tržního uplatnění. Systémy cirkulární ekonomiky potřebují soustavnou silnou poptávku po výrobcích z recyklovaných plastů podpořenou ukázkami dostupných výrobků.

Peter Sundt, generální sekretář EPRO, prohlásil, že cena EPRO pro nejlepší výrobek z recyklovaných plastů je zamýšlena jako inspirace nejen pro účastníky této soutěže ale i pro každého, kdo přispívá něčím navíc pro přiblížení se k cirkulární ekonomice, a dodal, že všichni nakonec budeme vítězi.

%pst%

Stuart Foster, výkonný ředitel organizace RECOUP, prohlásil, že existuje mnoho skvělých produktů a aplikací využívajících recyklované plasty a že je potřeba na ně upozorňovat mnohem více než dosud. Dále poznamenal, že tato soutěž umožňuje průmyslu dále demonstrovat jeho závazek a práci v souladu s principy společenské odpovědnosti podniků a pomoci spotřebitelům lépe porozumět výstupům úsilí o recyklaci.

Hodnotitelé byli ohromeni jak množstvím přihlášených produktů, tak i počtem výrobků vykazujících dlouhodobou udržitelnost a inovaci. Všichni účastníci budou mít první den konference, 22. února 2017, možnost shlédnout užší seznam výrobků a hlasovat o vítězi.

 V užším seznamu jsou v kategorii výrobků:

  • Counterplas – výrobek „Loft stilt“,
  • INCOPLAS sa/nv – láhve z recyklovaného HDPE,
  • Papier-Mettler – sáčky z odpadního plastu,
  • Roofeco System SL – modulární systém střešních tašek,
  • SP-Berner – venkovní nábytek.

 V kategorii designu:

  • Mi-bin Ltd – multifunkční nádoba,
  • SP-Berner – sestavovací venkovní nábytek.

Tato soutěž ukazuje veřejnosti a podnikatelům jen některé z výrobků, které jsou nyní v Evropě dostupné jako tzv. zelené výrobky, a jasně signalizuje, jak průmysl uvádí do života projekty přínosné pro životní prostředí.

Další informace:

Vítězem “EPRO Best Recycled Plastic Product” byl v roce 2015 HAG Capisco modular chair.

HAG Capisco modular chair je vyroben z recyklovaných materiálů a konstruovaný pro snadné rozebrání bez použití speciálních nástrojů. HAG je obchodní značkou © Scandinavian Business Seating.

RECOUP je nezisková organizace zaměřená na podporu a propagaci recyklace plastů.

RECOUP je ve Velké Británii úřední osoba pro management odpadních plastů a management zdrojů poskytující expertízy a poradenství širokému okruhu zákazníků v celém řetězci nabídky, použití a likvidace plastů.

RECOUP spolupracuje s řadou mezinárodních organizací recyklujících plasty, aby celosvětově zajistila podporu implementaci nejnovějších nejlepších postupů.

IdentiPlast 2017 je 13. mezinárodní konference zaměřená na recyklaci plastů. Informace a registrace jsou dostupné na www.identiplast.eu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP