Reklama

30. 1. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Donald Trump v odpadovém hospodářství USA: Nová vzpruha nebo trampoty?

Příchod Donalda Trumpa do Bílého domu bude znamenat i změnu odpadové a recyklační politiky Washingtonu.

Je zvolení Donalda Trumpa prezidentem dobrou nebo špatnou zprávou pro odpadové hospodářství Spojených států? Podle ankety, kterou portál WasteDive.com realizoval krátce po amerických prezidentských volbách, většina zástupců sektoru nevnímá změnu v Bílém domě kladně. Trumpa hodnotilo pozitivně jen něco přes 20% dotázaných.

Podobným způsobem dopadl i průzkum konaný před volbami, ve kterém suverénním způsobem zvítězila Clintonová. Zatímco demokratickou kandidátku považovalo za lepší volbu pro sektor odpadů v USA 67% respondentů, Trumpová podpora dosáhla pouze 30%.

"Nejlepší zprávou pro odpadový sektor budou stabilní a předem známé regulace, a to i tehdy, pokud se všemi nesouhlasíme," uvedl tehdy jeden z dotázaných podporujících Clintonovou. Se jménem republikánského kandidáta mnozí naopak spojovali spíše nepředvídatelnost a nejistotu. Jaké změny přinese do americké odpadové politiky prezident Trump?

Méně regulací může podpořit investice

Podobně jako například energetickou a environmentální politiku i odpadové hospodářství v USA pod Trumpem pravděpodobně čeká rozsáhlá deregulace. Oproti přístupu Obamovy vlády, která naopak dlouhodobě tlačila na snižování emisí a rozvoj obnovitelných zdrojů tedy půjde o zásadní obrat.

%pst%

"Perspektiva stále přísnějších regulací je jedním největších rizik při investování do odpadářských firem, takže velcí hráči, jako Waste Management a Republic Services či specializované firmy, jako Clean Harbors by mohly těžit z Trumpová odhodlání rušit regulace," uvádí John Bromels ve své analýze pro Business ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372