1/2024

Dejme novou šanci druhotným surovinám

| autor: MPO0

Dejme novou šanci druhotným surovinám

Soutěžit mohou projekty, jež pracují s odpady

V soutěži spolu budou zápolit projekty budující odpovědný přístup k využívání surovin, které máme. Může jít o kreativní zpracování použitých plastů či starého papíru nebo inovativní využití druhotných surovin ve stavebnictví a výrobě. Zároveň se mohou hlásit projekty, jež krátkým videospotem inspirují k využívání použitých výrobků druhé.

Soutěž je určena firmám, školám i obcím

Své projekty přihlaste do jedné ze 7 kategorií. Soutěž je určena především studentům škol na všech stupních vzdělávání, výrobním podnikům, stavebním firmám a obcím. Žáci základních a středních škol si pak mohou vybrat, jestli se budou věnovat tvorbě konkrétních výrobků z odpadu, nebo jestli raději natočí zajímavé osvětové video. Pro přihlášení videa slouží kategorie 7.

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář

Přihlásit se můžete od ledna 2019 prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře, ve kterém popíšete svůj projekt a připojíte vizuální dokumentaci. Za zapojení se do soutěže nic neplatíte, vše je zdarma.

Uzávěrka je na konci března

Na zpracování svého projektu máte skoro 3 měsíce. Přihlášky totiž uzavíráme na konci března. Ze všech účastníků pak vybereme 5 nejlepších, které pozveme na slavnostní vyhlášení vítězů do Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Soutěž je zaměřena zejména na získávání, zpracování a využití druhotných surovin. Za tímto účelem vytvořilo ministerstvo průmyslu a obchodu v Operačním programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK)  podpůrný program. Podrobné informace jsou uvedeny zde.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP