1/2024

ČIŽP přeci jen ředitele má!

| autor: Pavel Mohrmann0

ČIŽP přeci jen ředitele má!
Zpráva ČTK záhy obletěla republiku a je podobně kostrbatá, jako vše, co se kolem ředitelování pana Geusse točí už od samého počátku jeho jmenování. Ale asi na ní moc pravdy nebude, protože MŽP se včera ohradilo a označilo informace v textu za nepravdivé:

Všechny deníky nesprávně uvedly, že současný ředitel Erik Geuss byl rozhodnutím náměstka ministra vnitra odvolán. To však není pravdivá informace, neboť rozhodnutí náměstka ministra vnitra Postráneckého mířilo na výběrové řízení na ředitele ČIŽP (tzv. přesoutěžení) podle služebního zákona. Náměstek Postránecký ze své pozice odvolacího orgánu zrušil rozhodnutí státního tajemníka v MŽP Jana Landy a podle jeho rozhodnutí musí být o vítězi výběrového řízení dle služebního zákona rozhodnuto znovu. Tzn., že Erik Geuss zůstává v pozici ředitele ČIŽP na základě jeho jmenování z roku 2014 ministrem životního prostředí dle zákoníku práce. Do doby jmenování ředitele ČIŽP dle služebního zákona bude z důvodů předběžné opatrnosti ve věcech státní služby rozhodovat státní tajemník v MŽP Jan Landa.

Další mylně interpretovanou informací byla informace o podané správní žalobě. Ministerstvo životního prostředí není ve sporu účastníkem řízení, tudíž ani nemohlo podat správní žalobu. Tu podal současný ředitel ČIŽP Erik Geuss. Je možné, že v průběhu výběrového řízení dle služebního zákona, které nyní pokračuje, soud o této žalobě rozhodne.

Celou tiskovou zprávu reakce MŽP si přečtěte zde.

Pravdou je, že existence pana Geusse na pozici ředitele je od samého počátku více než problemtická. Od výběrového řízení počínaje, výkonem funkce samotné konče. Věřme, že se v úřadě, který kontroluje působení vlivu člověka na naše životní prosředí situace brzy uklidní a instituce se bude moci soustředit pouze na předmět činnosti, pro který byla založena.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ