1/2024

České Budějovice: Odpadové taxi opět vyrazí do ulic

| autor: c-budejovice.cz0

České Budějovice: Odpadové taxi opět vyrazí do ulic

„Vycházíme ze zkušenosti z minulých let. Kolem vánočních svátků vždy narůstá množství odpadů, někde dokonce vznikaly i černé skládky,“ říká Roman Braný, ředitel firmy FCC České Budějovice.

„Občané odkládali nepotřebné věci u kontejnerů na separovaný odpad i okolo kontejneřišť s komunálním odpadem. Proto jsme nasadili tzv. odpadové taxi, které jezdilo 7 dní v týdnu 8 hodin denně a sváželo nahromaděný odpad podle pokynů dispečinku, městské policie a magistrátu. 

Na úklid černých skládek vynakládá město České Budějovice ročně částku 2 miliony korun. Většinou se jedná o objemný odpad, který patří na sběrný dvůr a kam ho také občané mohou sedm dní v týdnu bezplatně odložit,“ uvádí Ivo Moravec, náměstek primátora statutárního města České Budějovice.

Tato služba odvezla z ulic města mezi 11. prosincem 2017 a polovinou ledna 2018 neuvěřitelných 167 tun odpadu. Tedy téměř dva kilogramy odpadu na osobu včetně kojenců.

I v letošním roce se odpadové taxi vydá do ulic od 10. 12. 2018

Občané se s podněty na svoz nahromaděného odpadu mohou obracet na oddělení služeb zákazníkům společnosti FCC České Budějovice (tel. kontakt: +420 387 004 601), které je předá dispečerům firmy FCC České Budějovice, případně na Odbor správy veřejných statků magistrátu (Ing. Fořtová, tel. kontakt +420 386 802 519). 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP